Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Kdo je Rick Simpson a co jsou Fénixovy Slzy?

Rick Simpson

Rick Simpson, jeho příběh a Fénixovy slzy

Rick Simpson se v dnešním světě stal nadějí pro mnoho lidí. Překonal rakovinu a vytvořil RSO (Olej Ricka Simpsona, u nás známý jako Fénixovy Slzy). Jak ale započal svou cestu?

Kdo přesně je Rick Simpson?

Rick Simpson Olej Simpson přišel na účinky léčivé marihuany docela náhodou. Ještě dlouho předtím, než se z Fénixových Slz stal fenomén a než se o konopí začali zajímat vědci, pracoval Rick v kanadské nemocnici. Psal se rok 1997.

Simpson tehdy pracoval v nemocniční kotelně a pomocí speciálního lepidla pokrýval trubky azbestem. Bohužel se stala nehoda. Místnost byla velmi špatně větrána a výpary z lepidla Ricka omámily. Spadl ze svého žebříku a uhodil se do hlavy. Upadl do bezvědomí a když se po nějaké chvíli probral, zavolal své kolegy, aby mu pomohli na ošetřovnu.

Ještě dlouhá léta po tomto úrazu trpěl závratěmi a slyšel pískán v uších. Léky, které tehdy dostal měly jen malý účinek a jeho zdravotní stav spíše zhoršovaly.

V té době viděl v televizi dokument, ve kterém byly vyzdvihovány léčebné účinky konopí. Zažádal si o léčebnou marihuanu u svého lékaře a dožadoval se tohoto způsobu pomoci. Doktor ale vůbec tuto možnost nevzal v potaz a experimentální léčbu zamítl. Rick si  pak začal shánět konopí po své vlastní ose a jeho zdravotnímu stavu to velmi pomohlo. To nepříjemné řinčení a pískání v uších taky zmizelo.

V roce 2003 si Simpson našel na ruce tři podezřelé bulky. Doktor dal Simpsonovi za pravdu, že by se mohlo jednat o rakovinotvorné zárodky a nechal odeslat vzorky na biopsii. Jak se později ukázalo, jednalo se o počáteční stádium rakoviny kůže.

Sázka na jistotu

rostlina konopí Simpsonovi se už jednou povedlo díky konopí překonat zdravotní komplikace. Slyšel tehdy o studii, podle které THC dokázalo zničit rakovinové buňky v těle myší. Rozhodlo pro samoléčbu, při které aplikoval konopný olej na bandáže a nechal si je ovázané na postižených po několik dní. Po čtyřech dnech si bandáže sundal a růst rakoviny se najednou zastavil. Jak se ukázalo, jeho lékař neuznával konopí jako léčebnou metodu, ale Simpson tehdy skutečně uvěřil v léčebnou sílu konopí.

Od té doby si začal pěstovat své vlastní konopí, které sklízel a použil v k vytvoření vlastního koncentrátu, dnes velmi známého RSO (Rick Simpson Oil – Fénixovy Slzy). Chtěl něco změnit a dal si za cíl pomoci lidem, kteří měli stejné problémy jako on. Pomohl více než pěti tisícům lidem, a to díky Fénixovým slzám. Na jeho misi ovšem nešlo vše hladce a byly zde komplikace.

Jeho lékař nikdy neuznával účinky konopí a vůbec nepředpokládal, že by mohlo někdy být lékem. Simpson díky tomu čelil zatčení a byl trestně stíhán. Jeho domov byl několikrát terčem zátahů kanadské jízdní policie. Po dobu těchto zátahů mu bylo zabaveno přes 2500 rostlin. To ho samozřejmě nikdy neodradilo a svém poslání pokračoval.

A jak je tomu dnes? Rick Simpson se těší dobrému zdraví a své znalosti a zkušenost se snaží předat dál.

Jak vyrobit Rick Simpson olej doma?

Výroba Fénixových slz Výroba Fénixových slz není nikterak složitá. Ve složitosti nebude horší, než výroba konopného másla, nebo nějakého jiného typu oleje. Podle Ricka Simpsona jsou nejvíce účinné rostliny konopí s genetikou indica. Ovšem pacienti by mohli využít i jiné odrůdy rostliny konopí, hlavně aby to co nejlépe pasovalo jejich potřebám.

Následující recept bude obsahovat 60 gramů oleje na 90 dnů. Jestli hledáte menší množství, můžete recept podělit a získat tak menší množství.

Co budete potřebovat:

 • 450 gramů sušeného konopí (indika)
 • 7,5 litru rozpouštědla
 • velký kbelík
 • hlubokou mísu
 • dřevěnou vařečku
 • tenkou látku
 • hrnec na vaření rýže
 • injekční stříkačku
 1. Sušené konopí vložíte do kbelíku a zalijete rozpouštědlem. Zalívejte tak dlouho, dokud nebude pokrytý veškerý rostlinný materiál.
 2. Vařechou míchejte a rozmělněte rostlinný materiál. Přitom přidávejte rozpouštědlo. Takto pokračujte asi 3 minuty, dokud se veškeré THC nerozmělní v rozpouštědle. Rozložíte tak asi 80% veškerého množství THC.
 3. Pomocí látky přecedíme tekutinu  s konopím. Tento proces opakujeme tak dlouho, dokud nebudeme mít zcela čistou tekutinu.
 4. Stále mícháme a pokud je potřeba, opakujeme proces cezení.
 5. Naplníme hrnec na vaření ze tří čtvrtin a zapneme ho.

Hrnce na vaření rýže jsou dobré v tom, že dokáží bez problémů udržet potřebnou stabilní teplotu. Mohli by jste použít i klasický hrnec, ale pokud by jste se dostali nad 148 stupňů Celsia, kanabinoidy se uvaří a a Fénixovky budou nepoužitelné.

 1. Udržujte teplotu varu v rozmezí 100-110 stupňů Celsia. To je optimální teplota.
 2. Jakmile se hrnec zahřeje, rozpouštědlo se pomalu začne odpařovat, přilévejte zbytek směsi postupně do hrnce.

Hrnec mějte ve velmi dobře větrané místnosti! Výpary ředidla jsou vysoce hořlavé a mohou způsobit zdravotní komplikace. Takže je dobré mít roušku a nezapalovat nic v dosahu.

Jakmile se všechno odpaří, tak vám zůstane jen kýžený olej. Extrahujte jej pomocí stříkačky. Tím si prakticky děláte i dávkování. Pokud by byl olej moc hustý, tak strčte stříkačku pod tekoucí, horkou vodu. Vše půjde tak snadněji.

Jak používat RSO?

Olej Ricka Simpsona Jestli chcete Fénixovy slzy používat, měli by jste to konzultovat s vaším lékařem, pokud to zvažujete jako novou formu léčby. Je ale možné, že se setkáte s negativní reakcí. Můžete to ale přejít a zkusit všechno na vlastní pěst, přesně jako Rick Simpson.

Máte tedy 60 gramů oleje na 90 dnů.

První týden: Začněte se třemi dávkami denně

 • Každá dávka by měla být velká asi jako 1/2 rýžového zrnka a měla by být aplikována každých osm hodin (ráno, odpoledne, večer).

Druhý až pátý týden: Zdvojnásobte dávkování každý čtvrtý den

 • Průměrný člověk se dostane plnou dávku (1 gram) za 3-5 týdnů.

Pátý až dvanáctý týden: Konzumujte 1 gram kapek, dokud vám Fénixovy slzy nedojdou

 • Každých osm hodin budete brát 8-9 kapek o velikosti zrnka rýže.

Co se chuti týče, není to nic moc. Chutnat vám to jistě nebude a ucítíte hořkou, až nepříjemnou chuť. Mnoho lidí si dávky této medicíny dávají s nějakým jídlem, aby zamaskovaly nepříjemnou chuť.

Po této tříměsíční kůře můžou pacienti léčbu opakovat, ale dávkování a četnost braní by měla být o dost menší. Postačí vám klidně 1-2 gramy měsíčně pro udržení léčivé látky v těle.

Na co ještě platí olej Ricka Simpsona?

Mnoho lidí si Fénixovy slzy pořizují buď ve chvíli kdy chtějí léčit rakovinu anebo jí zcela předešli. Každopádně uživatelé RSO tvrdí, že platí i na jiné neduhy:

 • Vysoký krevní tlak
 • Infekční onemocnění
 • Artróza
 • Astma
 • Závislost na drogách
 • Deprese
 • Roztroušená skleróza

Bohužel pro nás, jen málo důkazů opravdu potvrzují tato tvrzení.

Opravdu Fénixovy slzy fungují?

RSO Mnozí tvrdí, že jim Fénixovy slzy vyléčily rakoviny. To nikdo zpochybnit nechce, ale bohužel je to jen těžko prokazatelné, že to byl právě tento druh medicíny. THC se v tomto ohledu dostalo do popředí, jelikož je aktivní látkou ve Fénixových slzách.

V USA byla jedna dívenka, která trpěla finálním stádiem rakoviny. Její dosavadní léčba byla neúčinná, tak se její rodiče rozhodli pro razantní krok a vyměnili stávající léky za olej Ricka Simpsona. Příznaky začaly být mírnější a rakovinotvorné buňky začaly mizet, ale dívka bohužel zemřela. Bylo prokázáno, že olej nezpůsobil onen poslední moment.

Těžko říct, jestli by tato dívka žila, kdyby tento olej začala používat dříve. Ale vědce dlouhodobé působení Fénixových slz začalo zajímat.

Některé typy rakoviny odpovídají na kanabinoidy jinak, než ty druhé. Například rakovina slinivky břišní. Samotná aplikace Fénixových slz měla velmi kladné účinky na psychiku pacientů. Výzkum pak doplnil, že THC v kombinaci s CBD přináší nemalý terapeutický efekt na tento typ rakoviny.

U zvířat Fénixovy slzy dokonce zabránily, a následně úplně zastavily růst nádoru. Zpomalení a zastavení růstu nádoru se povedlo i u lidí. Použity byly jak Fénixovy slzy, tak extrakty z CBD.

Každopádně doufáme a jsme přesvědčeni, že časem se potvrdí zvěsti lidí o léčivé síle Fénixových slz. Ale to musíme nechat na chytrý hlavách, kteří si s tím jistě poradí.

Jsou nějaké vedlejší účinky?

Fénixovy slzy by se měly vyrábět z takových rostlin konopí, které jsou bohaté na THC. THC je ale psychoaktivní, a někteří lidé tuto látku vnímají jinak, než druzí. Jelikož THC navozuje euforický stav, člověk by konzumaci této látky neměl sedat za volant.

Vysoké dávky THC navíc mohou ovlivnit lidský mozek, a to těmito vedlejšími účinky

 • Úzkost
 • Paranoia
 • Záchvaty paniky
 • Halucinace
 • Dezorientace

Fyzický projev nadměrné dávky THC:

 • Suché a zarudlé oči
 • Ospalost
 • Nízký krevní tlak
 • Potíže se spánkem
 • Potíže s pamětí

K zamyšlení

Konopný extrakt Mnoho lidí si pokládá otázku, zda-li Fénixovy slzy Ricka Simpsona dokážou vyléčit rakovinu. Pravda je taková, že je na to málo důkazů. Ovšem u Ricka to zabralo, a lidi by neměli tuto metodu léčby zavrhnout jen proto, že ji nějaký papír nepotvrzuje.

Ale výzkum dokládá, že se konopí a výrobky z něj dají použít jako alternativní metoda k léčení příznaků chemoterapie.

Když se třeba ještě podíváte na stránky Ricka Simpsona zjistíte, že on sám není velkým fanouškem masové výroby jeho konceptu a spíš lidi nabádá, aby se pokusili vyrobit Fénixovy slzy sami. Tady vzniká problém. Ne ve všech státech je konopí legální a příprava výrobků z této rostliny by se mohla klasifikovat jako trestná.

Fénixovy slzy možná nejsou kouzelným lektvarem, který všechno vyléčí, ale mnoha lidem už pomohly v nejedné situaci, kdy jim bylo nejhůř. Podívejte se na Ricka samotného. On uvěřil, že mu konopí pomáhá a vsadil na to vše. Zbavil se díky tomu rakoviny. Můžeme jen spekulovat, jestli k tomu pomohla i jeho víra, nebo to bylo jen silou konopí. Faktem zůstává, že porazil nemoc, která je snad největším strašákem dnešní doby.

Setkali jste se s někým komu Olej Ricka Simpsona pomohl? Nebo jste i vy sami vyzkoušeli Fénixovy slzy?

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!