Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Konopí a darování krve: je to možné?

darování krve a konopí

Mohu darovat krev a přitom užívat konopí?

Konopí by nemělo žádný možným způsobem ovlivnit, jestli můžeme či nemůžeme být plnohodnotnými dárci krve. Krevní banky a organizace, které umožňují darovat krev odmítnou pouze uchazeče, kteří jsou v daný moment pod vlivem nějakých omamných látek. Kontaminovaná krev by mohla potenciálnímu pacientovi způsobit obrovské problémy a samotná organizace by ztratila věrohodnost. Takže jak to tedy je s konzumací marihuany a darováním krve?

smí dárci kouřit konopí? Darovat krev samozřejmě můžete. Nikdo vám nebude bránit a budete mít dobrý pocit. V den darování ale nekuřte a ani dalším způsobem nekonzumujte marihuanu. Pokud by jste opravdu měli tu potřebu, nebo nutkání, vyčkejte aspoň tři hodiny po darování. Většina organizací odebere uchazeči 400-500 ml krve. A teď si představte, že si hned po opuštění ordinace dáte nějaký skunk. Výsledek by mohl mít vážné následky, takže opravdu vyčkejte.

Populární otázky a odpovědí spojené s darováním krve

Je darovaná krev testována na THC?

Ne, darovaná krev není testována. Testy samotné probíhají na předem odebraných vzorcích. Podle nich se pozná, zda jste, nebo nejste vhodným kandidátem.

Mohu darovat krevní plasmu, když kouřím marihuanu?

Samozřejmě, podmínky pro darování krevní plasmy se nijak neliší od těch pro darování krve.

Používám krémy a potraviny obsahující složky z konopí. Mohu stále darovat krev?

Ať už používáte marihuanu ve všech možných formách konzumace nebo aplikace, vaši schopnost darovat krev to nijak neovlivní.

Jak je to s darováním, když užívám zákonem zakázanou omamnou látku?

Když uvedete pravdivé informace ohledně užívání marihuany, daná organizace není povinna tuto skutečnost nahlásit patřičným úřadům. Co se pracovníků oné pobočky týče, oni moc dobře ví, co v takových situacích dělat.

Včera jsem si dal jointa. Můžu jít zítra darovat krev?

Tuto otázku si musíte položit sami. Z etického hlediska by jste měli přiznat, že jste od posledního darování, nebo za posledních 6 měsíců konzumovali nějaké drogy, brali léky atp.. Zdravotnická organizace vás nepřijme, pokud zjistí, že jste za posledních 24 hodin konzumoval marihuanu.

Krevní testy se provádějí, pokud onu skutečnost nepřiznáte. Pak už záleží na výsledku a vašem svědomí. Zjištění přítomnosti THC přes fakt, že jste onu informaci neuvedli, by mohlo vést k vyškrtnutí z databáze dárců a dalším problémům.

Ublížím někomu, když daruji krev pod vlivem?

Ne! S uvedením pravdivých informací ohledně vašeho stavu budete označeni jako nezpůsobilí k darování krve. Když budete darovat i tak, životu nebezpečné by to nebylo, ale takový hazard si nikdo připouštět nebude a na triko si nikdo nevezme, kdyby se vyskytly nějaké komplikace.

THC v krvi a moči (testy na drogy)

marihuana a krevní testy V nedávném článku jsme vás informovali, jak je to hladinou THC v lidském těle a za jak dlouho vyprchá. V případech darování krve by jste na tyto informace měli dbát.

Proč zmiňujeme ony testy? Je to kvůli tomu, kde se THC usazuje, a to v tucích. Takže v krvi rozhodně nenajdete tak velké množství, jelikož se stopových látek zbavuje poměrně rychle.

Proto, pokud jste mírný nebo občasný kuřák marihuany, většina látek vyprchá v řádu hodin. U extrémních případů to mohou být i dny než budete úplně bez známek přítomnosti THC.

Každopádně to nebrání tomu, aby jste šli darovat krev.

Mezinárodní pohled na THC v krvi

konopí a zdravotnictví Když trochu zapátráte, zjistíte, že situace ohledně výzkumu konopí je poměrně rušná. USA překvapivě není lídrem ve výzkumných kruzích, Izrael se soustředí no rozsáhlé plantáže s CBD odrůdami a za chvíli to už bude rok co Kanda legalizovala.

Nicméně, světové vlády souhlasí se všeobecnými pravidly, které ustanovil například Červený Kříž. Národní Zdravotnická Organizace (NHS), sídlící v Anglii, netestuje odebranou krev na THC a neodmítá dárce na základě jejich zkušenosti s marihuanou. Pravdou však je, že ve Velké Británii je konopí stále nelegální a distribuce je trestný čin. Britská Komunita se však snaží o změny zahrnující užívání marihuany.

V Kanadě dříve platilo, že dárci nesmí užívat konopí 12 hodin před odběrem. Po nějaké době toto pravidlo zrušili. Argumentovali to tím, že bránit v dobrém skutku je hloupé. Souhlasí si však s tím, aby jim do zdravotnických organizací nechodili vyloženě zkouření jedinci.

V Indii je naopak Marihuana brána jako těžká droga s návykovým podtextem. Proto dárci, kteří přiznají konzumaci marihuany, byť s větším časovým odstupem, jsou automaticky bráni jako nezpůsobilí.

Co předchází darování?

marihuana Potencionální dárce vždy nejdřív vyplňuje dotazník, kde jsou otázky ohledně nedávných cest do zahraničí, zdravotním stavu, dále otázky se sexuálním podtextem, předešlé zkušenosti s návykovými látkami, zda jste byli nebo nebyli ve vězení atd. atd..

Odebírá se krevní vzorek, ze kterého se následně vytvoří krevní obraz. Ten se zaměřuje především na krev jako takovou a dají se z něj zjistit základní informace, jako jsou krevní skupina, zdravotní stav buněk, poměr bílých a červených krvinek, úroveň tuků, cukrů a proteinů. Také se dozvíte, zda-li nejste nakažen nějakým infekčním onemocněním.

Tento krevní test je hlavně proto, aby zjistil, zda jste nebo nejste vhodným dárcem. Pakliže ano, můžete se pohodlně usadit a doufat, že to bude zrovna vaše krev, která někomu zachrání v budoucnu život.