Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Kvasinky by se mohly stát „novou marihuanou“

Světlo světa spatřil další nový a zajímavý objev. Pro ty kteří se bojí pěstovat konopí či na to nemají prostory se tu v Německu vyskytla nová alternativa v podobě kvasinek obsahující THC popřípadě i CBD. Zatím je tento projekt ve stádiu výzkumu ale budeme držet palce ať se vše podaří.

kvasinky-pod-mikroskopem

Genetická modifikace kvasinek skýtá nesčetně alternativ získávání nejrůznějších chemických sloučenin, jež v jejich čisté formě obtížně či nákladně syntetizujeme. Jediný problém v tomto „továrním“ nasazení kvasinek pak představuje vyhledání toho správného genu, který do nich nasadit, a správného krmiva (ideálně obyčejného cukru), jímž je sytit. Chemici z Technické univerzity v německém Dortmundu nyní objevili způsob, jak naučit kvasinky produkovat psychotropní THC.

Medical-Marijuana

Samotné THC lékaři předepisují hlavně pacientům trpícím následky infekce HIV a chemoterapie. Dosavadní laboratorní výroba sloučeniny je poměrně komplikovaná a drahá, předepsání několika gramů marihuany (na snímku) zase spíše připomíná kobercové bombardování léčivy než cílenou medkaci, a pěstování rostlin navíc může být náchylné k nelegální sklizni.

Farmaceutický průmysl proto potřeboval nějakou alternativu a tu Němci v kvasinkách potvrdili. Ve své studii, kterou publikoval časopis Biotechnology Letters, popsali vhodný gen, jehož manifestace u kvasinek vedla k potřebnému výsledku – konečným produktem trávicího cyklu tohoto mikroorganismu byla molekula THC. Jako krmivo zatím neposloužil ideální jednoduchý cukr, ale jeho komplexnější molekula.

kvasinky-v-petriho-misce

„Cílem nebylo nahradit rostlinu, protože, přiznejme si, to se nám nikdy nepodaří. Můžeme ale zlevnit výrobní proces THC, u kterého víme, že nějaké léčivé účinky má, což u zbylých stovek sloučenin v marihuaně zatím říci nemůžeme,“ zažertoval doktor Jonathan Page z University of British Columbia, který pomáhal se sekvencováním genů marihuany.

Němci podle svého vyjádření mají v rukávě ještě jeden objev, jehož publikaci aktuálně připravují, a to kmen kvasinek, které produkují kanabidiol (cbd). Pracují také na zvýšení efektivity produkce THC a způsobu, jak kvasinky krmit obyčejným cukrem.

zdroj: e-svet.e15.cz

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!