Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Marihuana k překonání eboly

Existují vědecké důkazy o tom, že kanabinoidy, konkrétně kanabidiol (CBD), mohou získat kontrolu nad lidským imunitním systémem a poskytnout tak ochranu proti virovým onemocněním jakým je například HIV. V těchto dnech, kdy virus eboly překročil hranice Afriky, se vědci zoufale snaží najít metodu, která by umožnila tento virus zničit. Mohly by antiretrovirální léky na bázi konopí být efektivní léčbou proti této chorobě? Odpověď je ano.

kanabinoidy-vs-ebola-growshop-growmart Kanabinoidy by mohly být řešením v boji proti tomuto viru.

Je dokázáno, že kanabinoidy mohou významně působit jako inhibitor nejen mnoha druhů plísní a bakterií, ale také virů včetně takových jako žloutenka typu C nebo virus HIV. Kanabinoidy regulují odpověď lidského imunitního systému na infekci různými druhy mechanismů, které jsou ve srovnání s jinými léky naprosto jedinečné a nenahraditelné také vzhledem k tomu, že se jedná jeden z nejlepších přírodních antiretrovirálních léků (specifická antivirální farmaka proti infekcím způsobeným retrovirem RNA): konopí/kanabinoidy se dokonce mohou považovat za nový druh antibiotik

Právě fakt, že virus ebola mutuje velmi rychle, způsobuje, že je téměř nemožné vytvořit efektivní vakcínu k léčbě pacientů. To znamená, že hledat kmen viru každého pacienta a snažit se najít společnou léčbu je k ničemu. Jediná možnost je nyní léčit nemocné přípravkem Zmapp, což je takový koktejl z protilátek, jimiž jsou molekuly z laboratoře, které napodobují odpověď imunitního systému a který se vyrábí v Kentucky na základě geneticky modifikovaných rostlin tabáku. Nicméně existuje jiný rostlinný druh, který má v tomto aspektu co říct: konopí.

marihuana-k-překonání-eboly-growshop-growmart Ve skutečnosti už existují ve Spojených státech patenty, které dokazují, že kanabinoidy vykazují signifikantní protivirovou aktivitu účinnou právě proti tomuto typu viru a navíc poskytují regulaci imunitního systému, což může být klíčové například pro přežití pacientů postižených virem HIV. A právě to by se mohlo stát prostředkem k přežití pacientů s ebolou. Takto o tom mluví kardiochirurg David B. Allen, lékař a ředitel Cannabis Sativa, Inc, ve svém článku, kde popisuje, jakou možnost nabízejí kanabinoidy v případě eboly.

Abychom porozuměli tomu, jak fungují kanabinoidy, je třeba napřed znát důsledky působení viru ebola (které jsou smrtelné), jež jsou produktem abnormální odpovědi imunitního systému, který rozpoutá infekci, jež zničí obranný systém organizmu, poškodí vnitřní orgány a způsobuje krvácení, které následně způsobuje smrt.

Dle vysvětlení doktora Davida B. Allena, infekce virem ebola vyvolává u buněk produkci proteinů, které zapříčiní to, že se virus stane neviditelným pro imunitní systém, což znemožňuje celulární destrukci (tedy i virovou) prostřednictvím imunitního systému. Virus se díky své agresivitě rozšiřuje velmi rychle (také díky tomu, že infikované buňky se nebrání); tímto způsobem překoná imunitní systém a zničí obranné buňky, které cirkulují v krvi.

kanabinoidy-proti-ebole-growshop-growmart

Když tyto buňky zaniknou, vypouštějí enzymy zvané cytokiny, látku, která je schopná v adekvátním množství upozornit imunitní systém na to, že je třeba zvýšit obranu. Tím, že masivně ničí imunitní buňky, způsobuje ebola něco, co se v medicíně nazývá “cytokinové bouře”, které vyvolávají malé krevní sraženiny ve všech arteriolách (nazýváno také “Diseminovaná intravaskulární koagulace” nebo z anglické zkratky DIC), což způsobuje rozšíření všech krevních cév, které pak drhnou a vyvolávají takzvaný “Syndrom toxického šoku”, to vše má za následek nezvratné poškození okolních tkání.

Ukázalo se, že kanabinoidy jsou schopné zmírnit a také předejít jak DIC, tak syndromu toxického šoku. A také zastavují produkci VEGF, chemické látky, která se jmenuje vaskulární endoteliální růstový faktor (VEGF), který degraduje spojení mezi buňkami, což způsobuje únik tekutin mezi buňkami a následně hemoragii.

Zjistilo se, že tento mechanismus také zpomaluje růst krevních cév, které vyživují mozkové tumory, což se děje například u multiformního glioblastomu, který patří mezi nejzávažnější onkologická onemocnění. Studie týkající se této interakce, realizovaná týmem vědeckých pracovníků z univerzity Complutense v Madridu pod vedením biochemičky Cristiny Blázquez, navíc vysvětluje, jak se zastavuje: v tomto případě THC inhibuje projevy těch genů, které vyvolávají faktor, který stimuluje vytváření právě těchto krevních cév.

kanabinoidy-a-nádorové-onemocnění-growshop-growmart Právě proto je, podle Dr. Davida B. Allena, odůvodněné předpokládat, že inhibice VEGF vlivem kanabinoidů během infekce způsobené virem ebola pomůže překonat tuto prozatím smrtelnou nemoc tím, že kontroluje uvolňování cytokinů, což je klíčové pro její léčbu. Kromě toho, že jsou kanabinoidy antiretroviry, jsou také protizánětlivými prostředky. Také díky tomu by se zmírnila vážnost následků cytokinové bouře a bylo by možné se vyhnout hemoragickým komplikacím.

Mezinárodní a státní zákony, stejně tak jako jednotlivé restrikce výzkumů, které zatěžují především všechny ne tak velké farmaceutické společnosti, představují vážnou překážku ve vývoji zkoumání léčebných vlastností konopí. Ale vlivem současného mimořádně vyhroceného zdravotního klimatu a také díky tomu, že konopí je bezpečné (především pod lékařským dozorem), je nutné začít testování na lidech, aby se stanovily účinky konopí ve vztahu k pacientům, kteří onemocněli ebolou nezávisle na současných politických omezeních.

zastaví-kanabinoidy-virus-eboly-growshop-growmart Především protože existuje možnost, že by konopí mohlo být schopné tento smrtelný virus zastavit, má cenu, se o to jakýmkoli možným způsobem pokusit.

Nyní nabízíme u nás na e-shopu nově CBD konopný extrakt.

Více informací naleznete zde.

zdroj: dinafem

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!