Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:
No products in the cart.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Účinnost a bezpečnost marihuany při léčbě dětí

Uplynulo již deset let od té doby, co se Akademie Pediatrů Spojených států naposledy vyjádřila k možnosti předepisovat léčebné konopí dětem, které ho potřebují. V té době se tato organizace vyjádřila negativně. Ale časy se mění a díky lékařským výsledkům nyní věří, že je třeba provést výzkum ohledně využití marihuany pro léčebné účely u dětí s vážnými nemocemi jako je například epilepsie. Doufejme, že by to jednou mohlo fungovat legálně nejen v ČR ale i po celém světě.

léčebné-konopí-growmart-growshop Akademie Pediatrů Spojených států udělala před několika dny krok směrem kupředu ve věci přijetí marihuany pro léčebné účely jako medicinální alternativu při léčení určitých nemocí mladistvých pacientů. Tato instituce také podporuje to, aby se případy znovu zrevidovaly a aby to byl právě lékař, kdo rozhodne, jestli pacient skutečně potřebuje konopí ke zlepšení zdravotního stavu.

Díky tomu a také díky překvapivě pozitivní reakci požádala Agentura pro kontrolu drog o povolení vědeckého výzkumu možného medicinálního využití marihuany pro léčebné účely. Domnívají se, že nadešel čas, aby se vytvořily, případně rozšířily studie ohledně možného farmaceutického využití marihuany a stanovilo se, jaký je její možný přínos a jaká jsou naopak její omezení.

Jedna vyčerpávající studie tak dovolí například určit dávku, kterou pacienti potřebují v závislosti na jejich fyzické charakteristice a nemoci, kterou trpí. Navíc ti, kteří požadují tento typ medikamentu, vědí a uvědomují si, že musí být předepsán jedině lékařem, s čímž by z právního hlediska neměl být žádný problém.

Z části proto, aby pomohla povzbudit tento typ klinických studií, doporučuje Akademie Amerických Pediatrů vládě rekvalifikovat marihuana jako drogu třídy II. kategorie, do které patří terapeutické substance (ale také návykové) jako například oxycontin, morfin a kodein. V současné době je marihuana považována za drogu třídy I společně s látkami jako je heroin a LSD, které nemají medicinální hodnotu.

léčebné-konopí-growshop-growmart Vědci, kteří se zajímají o nejnovější vývoj ve věci legalizace léčebného konopí se domnívají, že tato nová pozice je zásadním podmětem pro další diskusi o tom, jak by léčivá marihuana měla být legálně používána, kdy by mělo být k dispozici léčebné konopí pro pacienty a možnost jeho legálního předepisování konopí ve státech kde to ještě není dovoleno.

Práva nových odrůd

S tímto souhlasem přišly pediatři v okamžiku, kdy byly uvedeny první výsledky studií provedených během léta v mnoha amerických laboratořích; práce, která byla provedena, aby se našla skutečná řešení pro děti, které trpí vážnými nemocemi, jako je epilepsie. Mnoho z těchto studií dokazuje, že odrůdy které upřednostňují zastánci legalizace v pediatrii mají pozitivní výsledky ve využití konopí pro léčebné účely jako regulérní léčivo.

Tyto odrůdy, které jsou speciálně určeny pro děti trpící epilepsií a denními záchvaty, jsou odrůdy s nízkým obsahem THC a bohaté na CBD (nejedná se tedy to psychoaktivní marihuanu, která zmírňuje záchvaty).

Seth Ammerman, pediatr a výzkumný pracovník na Stanfordsk University Medical School tvrdí, že výzkumy, které provedla např. American Academy of Pediatrics bylo nutné zahájit pro ve prospěch dětských pacientů. Také už bylo na čase, protože výzkumy léčivých účinků konopí se provádí již od roku 2004 a byla by chyba je ignorovat. Je důležité aby akademie vydala nějaké veřejné a politické prohlášení na toto téma, protože jejich rozhodnutí potvrzuje to, co mnozí už dnes vědí. To, že užívání konopí v oblasti zdravotní péče, pro děti i dospělé získává čím dál větší podporu a obdiv.

samoléčba-konopím-growshop-growmart Možné úlevy pro rodiny s dětmi

Vláda by rozuzlením současné situace mohla potěšit zejména rodiny s malými dětmi, jejichž děti trpí chronickým onemocněními nebo dlouhodobými závažnými patologiemi. Taktéž rodiny, které čekají na jejich vyslyšení a prosí o změnu ústavy prostřednictvím svých dětí, které by se díky změnám mohli těšit na zlepšení jejich zdravotní situace. Odborníci se domnívají, že výzkum v oblasti léčivého konopí posune veřejnost k léčbě konopím a přijmutí tohoto léku za běžnou procedůru.

Například děti s epilepsií, trpí stovkami záchvatů denně (200-300 patologií, jako je např. Dravetův syndrom), který brání tomu, aby se normální děti mohli běžně smát, mluvit, stravovat a pohybovat. Pro ty, kteří se domnívají, že marihuana podávána nemocným dětem škodí zdraví, mají rodiče nemocných dětí odpověď: jejich dětský stav snad ani nemůže být horší a konopí je prakticky jejich jediná naděje.

léčebná-marihuana-charlottes-web-growshop-growmart

Ve skutečnosti, tam bylo mnoho případů dětí, které byli schopny vést normální život díky léčbě konopným olejem, který neobsahuje psychoaktivní látky. Případ Charlotte Figi (po které byla terapeutická odrůda Charlotte’s Web pojmenována) je snad nejznámější a nejvíce reprezentativní. Děti a rodiče ze zemí, jako je Kanada a Austrálie, jsou zoufalí a rozhodli se přistoupit na konopnou léčbu navzdory právních omezení ve svých zemích.

léčebné-konopí-pro-děti-i-rodiče-growshop-growmart Je možné, že by pediatři mohli mít velký vliv na výsledky uvedené v Kongresu USA v červenci roku 2014, který navrhuje, aby některé odrůdy s nízkým obsahem THC byli povoleny pro lékařské použití a to i přes federální kriminalizaci konopí. Jeho záměrem je, aby co nejvíce odrůd obsahujících převážně CBD, které je schopno snížit použití dramatických konvenčních metod a užívání abnormálních chemických látek třeba při epilepsii. Základem by měli být léky bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Na konci prosince, americký Senát schválil návrh na rozpočet  outlaying asi 1,1 miliardy dolarů ze státní kasy. Takzvaný “cromnibus” obsahuje novelu blokování státních orgánů pro ty, kteří nakupují nebo prodávají marihuanu pro lékařské použití ve státech, v nichž je legislativa pro léčbu konopím jakkoliv upravena.

Tento typ vládní iniciativy je ten způsob zdravého uvažování, které pomůže těm, kteří se nemohou sami bránit, našim dětem. Vláda také výzívá ostatní instituce o předložení jejich názorů, kterých je jako nikdy předtím.

zdroj: dinafem

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!