Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Můžeme žít déle díky konopí?

Můžeme žít déle díky konopí?

Konopí a delší život? Je to možné?

Ve světě konopí se kromě vědecky dokázaných informací můžete setkat i s pověrami, legendami a taky vyloženými bláboly. Vezměte si například lékařské využití marihuany. Mimo prokázané vlastnosti světem koluje informace, že díky užívání konopí se můžete dožít vysokého věku, nebo si prodloužit život.

Za takovéto výroky by vás v minulosti nejspíše ukamenovali, ale díky postupně upadající prohibici a pokročilému výzkumu už to nezní tak bláznivě. Navíc téma ohledně prodlouženého života může být pověra stejně, jako pravda. 

Můžeme tedy díky marihuaně žít déle? Pojďme se podívat na vědecké podklady, které k tomu vedou.

Délka života a konopí

Můžeme žít déle díky konopí? Součástí světa konopí je výzkum a s ním spojené studie, vědecké práce a analýzy. Podle veřejných zdrojů se už v devadesátých letech minulého století řešilo, zda je to vůbec možné, aby člověk mohl díky marihuaně žít déle. Ovšem na veřejnost se tyto práce bohužel nedostaly.

Tato vědecká práce možná nespatřila oficiální světlo světa, ale na internet se dostala. Studie poukazovala na výsledky testů, ve kterých bylo krysám podáváno THC o různých dávkách. Na konci experimentu se zjistilo, že krysy s hodnotami THC měly „větší šanci na přežití“.

Zajímavý finální poznatek, ale vědci tehdy poznamenali, aby se to nebralo příliš vážně. Ona „lepší životní situace u krys“ v té době nemusela být nutně připisována účinkům THC, ale mohly zde hrát roli i jiné faktory. Například tělesná hmotnost, chuť k jídlu, přísun potravy, úroveň stresu a mnoho dalších.

Ať už to bylo tak či onak, v této studii šlo velmi dobře vidět, že krysy, kterým bylo podáno THC žily podstatně déle, než ty bez podaného THC.

Účinky konopí by mohly pomoci

Můžeme žít déle díky konopí? Vědce pak napadlo, co přesně mohlo u krys pozvednout délku života. Podívali se na to tedy z jiného pohledu a napadlo je, že by za tím mohly stát kladné účinky marihuany.

Abychom to podali velmi jednoduše: stále není jisté, jestli můžeme díky užívání konopí žít déle, ovšem běžně známé účinky této rostliny  mají vliv na celkové zdraví a přesně tyto účinky by mohly zapříčinit onen dlouhý život.

Marihuana velmi účinně zmírňuje hladinu stresu a úzkosti u obrovského množství lidí. To má vliv na lidský život, jelikož velmi často slýcháme o lidech, jimž návaly stresu přivodily závažné zdravotní komplikace. Do této kategorie si můžete zařadit oslabení imunity, vysoký krevní tlak, poruchy paměti a spánku.

Konopí se poměrně často používá při léčbě závažných onemocnění. Dobrým příkladem je léčba rakoviny. Tato nemoc sebou nese mnoho vedlejších účinků, které celkovou situaci ještě zhoršují (nevolnost, nespavost, zvracení atd.). Marihuana tyto vedlejší účinky spolehlivě zmirňuje a v některých případech i odbourává.

Tato zázračná bylina dává naději i lidem s epilepsií. Její účinky pomáhají při střevních potížích, artritidě, nespavosti a dalším.

Všechny zmíněné zdravotní problémy mají negativní vliv na naše celkové zdraví, tudíž nám vlastně zkracují život. Takže když konopí tyto komplikace zmírňuje, tak svým způsobem život prodlužuje.

Konopí a mozek

Můžeme žít déle díky konopí? Nervová soustava je dalším místem, kde konopí může ukázat své léčivé schopnosti. Poměrně zajímavý je výzkum, kde marihuana může zamezit stárnutí mozku, přesněji řečeno zvrátit negativní účinky spojeném se stárnutím mozku.

Přesně na to se přišlo koncem roku 2017. V této se studii vědci pozorovali a porovnávali mozkovou aktivitu u myší, které měly přidělenou denní dávku THC s těmi, které THC nedostaly. Pokud jste si mysleli, že myši s THC měly výraznější mozkovou aktivitu, tak jste to trefili na první pokus.

Tento výzkum uvedl, že THC a ostatní kanabinoidy podporují mozkovou činnost. Podle nich by to pomohlo odbourat „pomalou mysl“, která je nedílnou součástí stárnutí.

Další výzkum se zaměřil na jinou stránku fungování nervové soustavy, a to na poruchy mozku. Vědci jsou toho názoru, že marihuana může zabránit degeneraci mozkové tkáně, která je spojena s Alzheimerovou nemocí.

Stejně jako fyzické, tak i duševní poruchy vedou k možnému zkrácení doby lidského života. I tady může konopí a projevit se tak na délce lidského života.

Můžeme tedy žít déle díky konopí?

Můžeme žít déle díky konopí? Tímto se dostáváme zpátky k naší původní otázce: Můžeme díky konopí žít déle? Ne přímo. Zatím se neobjevil konkrétní důkaz, který by odpověď „ne přímo“ mohl změnit na „ANO“.

Nicméně je zde je velké množství informací, které potvrzují blahodárné účinky marihuany. Už teď víme, že pomáhá proti značnému množství onemocnění a poruch. Víme také, že spolehlivě snižuje úroveň stresu a dovede si poradit s hladinou úzkosti. Podle posledních studií také dovede zpomalit, nebo zabránit výskytu psychických poruch. Můžeme tedy teoreticky žít déle, když konopí pomáhá od těchto neduhů?

Každopádně, pokud chcete dosáhnout maximálních výsledků skrze užívání konopí, měli by jste se rozhodnout, jakým stylem ho chcete konzumovat. Všeobecně je nejrozšířenější kouření, takže si můžete zakoupit semínka konopí a vypěstovat si nějakou hezkou rostlinu. Další možností je zakoupení nějakého konopného extraktu, kde má většinou největší zastoupení CBD (kanabidiol).

Samotná myšlenka prodlouženého života díky marihuaně zní opravdu zajímavě. Samozřejmě je třeba dalšího výzkumu, který se budě zabývat jednotlivými aspekty působení marihuany. Tento výzkum nám pak pomůže blíže určit, zda je tvrzení o prodlouženém životě pravdivé.

Je to podle vás možné, že konopí může prodloužit náš život? Nebo jsou to jen domněnky, kde můžou hrát roli šťastné shody okolností?

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!