Australan chtěl zmírnit bolesti své dvouleté dceři. Za podávání nebezpečných látek mladistvým byl ale zatčen.

otec-podal-dceri-marihuanu-growshop-growmartBrisbane – Přes 160 tisíc lidí podepsalo online petici na podporu Adama Koesslera, který byl začátkem letošního ledna zatčen v nemocnici během konzultace s onkologem své dvouleté dcery Rumer.

Ta trpí čtvrtým stupněm neuroblastomu (maligní nádor raného dětského věku, pozn. red.), rakovinou nervových tkání, a lékaři jí dávají 50 procentní naději na přežití. Adam chtěl ulehčit dceři od bolesti, proto jí podal v jídle konopný olej smíchaný s kokosem.

otec-podal-dceři-marihuanu-growshop-growmart„Věděl jsem, že konopný olej je velmi prospěšný, a udělal jsem to, co by udělal každý otec. Co jsme viděli, když Rumer dostala olej, byl zázrak. Její rakovinou sužované tělíčko opět ožilo. Kvalita jejího života se zlepšila. Řekla mi: ‚Tati, už mě nebolí bříško‘,“ sdělil deníku Newcastle Herald mladý otec s tím, že Rumer dostala chuť k jídlu a začala přibírat na váze.

 

Tisíce lidí vyjadřují Adamovi podporu.

Navzdory zlepšení zdravotního stavu byl zatčen za podání drog osobě mladší 16 let a také za držení nebezpečných látek. Z vazby byl propuštěn na kauci, ovšem součástí byla podmínka, že nesmí vídat svou smrtelně nemocnou dceru. Té se navíc po otcově zatčení přitížilo a byla přemístěna na jednotku intenzivní péče.

Petice na podporu Adama Koesslera vyzývá ministra spravedlnosti Jarroda Bleijie a premiéra Queenslandu Campbella Newmana, aby do případu zasáhli. „Je nehumánní a nespravedlivé, aby rodič, který jednal z lásky ke svému dítěti a chtěl mu prodloužit život, byl od něho oddělen, když (jeho dcera) trpí tak těžkou nemocí,“ píše se v petici.

Na Facebooku vznikla také stránka s názvem Fearless Father, kde lidé vyjadřují Adamovi a jeho rodině podporu. Přidávají se i tací, kteří mají s podáváním konopného oleje zkušenosti a kvůli přísným zákonům nemohou ulehčit svým blízkým v jejich strádání.

zdroj: Akuálně.cz

Akce semena konopi Nuka Seeds

5 komentářů

 1. kde je lidský rozum,cit ,pochopení ,spravedlnost.

  Odpovědět
 2. povysit zakon nad cloveka takymto sposobom je dielo satana a australsky krestania (predpokladam ze su to oni) sa budu smazit v pekle.

  Odpovědět
  1. je to hnus...

   Odpovědět
 3. Na jeho místě bych udělala to samé... Je to jeho dcera přece!...

  Odpovědět
 4. Vyjadruhem plnu podporu rodicovi nikdo ani zakon nema taku moc aby som niekomu pomohol a aby sa mal lepsie..zakony su t orene len kretenmi ktory o nic neprisli...keby robil zakony niekdo kdo tomu rozumie...a nie tie hieny co su hore...palec hore

  Odpovědět

Komentuj