Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Petice zabrala! Otec může ke své umírající dceři

Šokující zpráva z Austrálie naštvala desítky tisíc lidí po světě. Ti podepsali petici na podporu Adama Koesslera, který své umírající dvouleté holčičce pomáhal tišit bolest konopným olejem a skončil za to v policejní cele a se zákazem dceru vídat. Petice i zhoršený stav malé Rumer nakonec přiměly úřady tvrdé rozhodnutí změnit.

Adam-Koessler-and-family-growshop-growmart Koessler byl zatčen přímo v nemocnici v Brisbane, když konzultoval postup léčby s onkologem. Jeho malá dcerka Rumer trpí nejhorší variantou nádoru, takzvaného neuroblastomu a rakovinou nervových tkání. Podle doktorů má možná padesátiprocentní naději na přežití. Nemoc s sebou nese hodně nepříjemné stavy a velké bolesti, které se otec Adam pokusil tišit konopím. Přečetl si totiž, že právě marihuana má u podobných pacientů skvělé účinky.

Konopný olej smíchal s kokosem a podával ho dceři. Efekt to mělo téměř zázračný.

Adam-Koessler-growshop-growmart „Věděl jsem, že konopný olej je velmi prospěšný, a udělal jsem to, co by udělal každý otec. Co jsme viděli, když Rumer dostala olej, byl doslova zázrak. Její rakovinou sužované tělíčko opět ožilo. Kvalita jejího života se zlepšila. Řekla mi: ‚Tati, už mě nebolí bříško‘,“ řekl Koessler australským novinářům. Jeho dceři se zase vrátila chuť k jídlu a začala dokonce přibývat na váze.

Přestože léčivý účinek byl zcela evidentní, skončil mladý otec v rukou policie a byl obviněn ze dvou trestných činů. Z podání drog osobě mladší 16 let a z držení nebezpečných látek. Z vazby ho pustili až na kauci a s nemocnou dcerou se podle rozhodnutí soudu nesměl už vídat. Té se navíc po otcově zatčení přitížilo a byla přemístěna na jednotku intenzivní péče.

Zřejmě právě mohutná vlna nesouhlasu a petice dokázaly rozhodnutí australské justice změnit. Bohužel obvinění pečujícího otce stále trvá, a pokud bude chtít Adam v konopné léčbě pokračovat, může skončit zase za mřížemi.

Zdroj: Instory.cz