Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Pěstování marihuany a jak šetřit čas

čas na pěstování

Jak pěstují konopí lidé, kteří jsou časově vytížení?

Pěstování konopí by mělo být v první řadě oblíbenou a zábavnou činností. Ale pravdou je, že každý pěstitel se snaží svou zahrádku optimalizovat natolik, aby si ušetřil čas s opakovanými pracemi okolo vašich rostlin. Tyto práce jsou mnohdy každodenní rutinou a časem se stávají otravnými a nudnými. Jak se těmto situacím vyhnout? Někdy stačí jen pár jednoduchých úprav, jindy musíte kompletně změnit způsob, jak pěstujete.

Vaším cílem je vše vhodně naplánovat, aby jste ušetřili čas a neohrozili tak vaši úrodu. Máme pro vás pár tipu, které k tomu pomůžou.

1. Optimalizace místa pěstování

pěstování konopí Zhodnocení kladů a záporů onoho místa je první věc. Indoor sám o sobě je více komplexní a časově trochu náročnější, než klasické pěstování venku. Hydroponické typ  je sice komplikovaný, než běžné využití půdy, ale z dlouhodobého hlediska je více efektivní. Pokud máte možnost dát přednost slunečnímu svitu před pěstováním v uzavřeném prostoru, pečlivě zvažte výběr lokality. Když se nemusíte starat o žárovky, trubičky a podobné věci, vždy to ušetří nejen čas, ale i peníze.

Pokud zvolíte Indoor, dejte si záležet na tom, aby jste našli nejčistší místo. Potom všechno zorganizujte. Musíte mít dost prostoru na pohyb dovnitř a ven. Zdroj vody by měl být co nejblíže. Samotná rostlina musí být dostupná z každé strany skrze péči a prevenci před možným napadením škůdci.

Nástroje, které běžně používáte, mějte vždy v dosahu vašich rukou. Nechcete přece chodit každou chvíli na druhý konec místnosti a zpět. Vybavení může ušetřit spoustu času, prohledejte internet a snažte se najít cokoliv, co by se dalo použít, ať už se jedná a samozavlažování, kabelové uzpůsobení pro světla  atd..

2. Vhodný výběr květináče

volba odrůd ne rychlé pěstování Někdy vás jistě napadne, co bude nejvíce otravné při péči o vaši úrodu. Jedna z takových věcí je zbavování se přebytečné vody z květináče. Většina z nich má pod sebou misku, kde se usazuje voda ze zalévání. Tuto vodu už nepotřebujete a musíte se jí zbavit. Opakované vyprazdňování těchto podnosů je dost otravné.

Jak na to? Mnoho z pěstitelů volí delší a mělký podnos. Ten se jen lehce nakloní a nepotřebná voda je pryč. Někdo volí i kaskádový zavlažovací systém, kdy jsou menší květináče nad sebou a přebytečná voda pomocí děr v podnosu dopadá na květinu pod ní. Půda z prvního květináče si vezme dost vláhy a pomocí malých děr dá přebytečnou vodu té druhé.

Velikost květináče může taky ušetřit čas, ale každý se k tomu staví jinak. Větší květináče pojmou více vody, tudíž se nemusí tak často zalévat. Časově zaneprázdněný pěstitel by jistě zvolil tyto, než ty menší. Ale může se stát, že dáváte moc/málo vody, máte problémy s výživou a prouděním vzduchu. To se dost často u velkých květináčů stává. Takže zde musíte být obezřetní s výběrem.

3. Vyberte tu nejlepší možnou půdu

konopí Některé techniky pěstování  a druhy půdy jsou časově náročnější, než jiné. Vše záleží na vašich zkušenostech, počtu rostlin, vašem cíli apod.. Hydroponické pěstování není pro začátečníky vhodnou volbou, ale zcela jistě dokážou ušetřit spoustu času. Naučit se s tím trvá delší dobu, ale vyplatí se to. Voda se dokáže držet i několik týdnů a rostlina „jako z vody“.

Ale nebojte, optimalizace jde i s klasickou půdou. Začneme hnojením, které jistě používáte. Je těžké zvolit, jaký typ chcete. Někteří pěstitelé utratí mnoho peněz, než přijdou na ideální kombinaci hnojiva pro rostlinu, která by toho tolik ani potřebovat nemusela. Držte se u klasických hnojiv, které podporují vegetativní a kvetoucí periodu. Tím ušetříte čas, než aby jste zkoušeli nové postupy, techniky, míchání atd..

Ale jelikož určitě pěstovat organicky, využijte Super půdu. Jedná se půdu, která je obohacena výživou, minerály a kompostem. Taková půdní kolonie plná života. Tvorba této půdy možná chvíli potrvá, ale z dlouhodobého hlediska je nejlepší možnou volbou.

4. Dbejte na kvalitní osvětlení a větrání

konopný extrakt Výborné osvětlení, chlazení, odvod vzduchu a kontrola vlhkosti. Tohle všechny by jste měli brát v potaz a mít zajištěné. Při outdooru je to trochu obtížné zajistit, ale s trochou manipulace to jde. Při indooru na tyto faktory dbejte. Pokud by jeden z nich nebyl dokonale nastaven, čeká vás pak zbytečná práce navíc, a to nechcete, pokud na to nemáte čas.

Pokud myslíte pěstování opravdu vážně, tak volba světla je jasná. Doporučují se Sodíkové (HPS) nebo Metalhalogenidové (MH) výbojky. Alternativou může být dostatečně velká LED zářivka. Ta ovšem produkuje méně tepla, než výše zmíněné výbojky.

5. Výběr vhodné odrůdy je klíč

pěstování vyžaduje čas Ne všechny odrůdy potřebují tu samou péči, nebo tu samou dobu na vykvetení. Moderní doba nám nabízí opravdu velké množství odrůd, které jsou docela odolné a jejich péče nemusí být zdaleka tak náročná, jak by jste zprvu čekali. Máme odrůdy, které se dovedou poprat s výkyvy pH a výživy, pak takové, kterým neuškodí větší či menší vlhkost nebo teplota. Jiné jsou zase tak rychlé, že vykvetou za dva měsíce.

Samonakvétací odrůdy rostou sami od sebe docela rychle a nepotřebují změny ve světelném cyklu, aby kvetly. Jsou také mnohem kratší a křovinaté (rostou víc do stran), což zmenšuje čas a náklady spojené s péčí a údržbou.

Dobrým příkladem rychle rostoucí odrůdy je Quick One. Za 8-9 týdnů už můžete klidně sklízet. Rostlina o velikosti 50cm může vyprodukovat 100-150 gramů. To je oproti vysokým a pomalu rostoucím odrůdám opravdu pecka.

Pokud vás zajímají nějaké jiné, opravdu rychlé rostliny, můžete vyzkoušet velmi kvalitní Fat Banana. Tento hybrid, který z pomalého nástupu umí opravdu nakopnout, roste 7-8 týdnů a může nabídnout 400-500 gramů na rostlinu, což je perfektní. Ale pozor, má obsah THC až 25%, takže buďte opatrní.

Těchto pět faktorů by jste měli brát v potaz, jestli máte rádi pěstování a chcete ušetřit čas, ať už kvůli práci nebo koníčkům. Vaše tipy nás samozřejmě zajímají, takže napadá-li vás něco, podělte se o to s námi.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!