Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rok konopí nezaujatý dokument o marihuaně

Filmový dokument Rok konopí – Year of Marihuana o lidech, kteří léčí, nebo jsou léčeni prostřednictvím konopí, sleduje řadu postav, které zde reprezentují různé pohledy na problematiku konopí

rok konopi nataceni V první řadě je to profesor Hanuš, vědec, který konopí vnímá jakožto přírodní zdroj cenných a užitečných látek použitelných při léčení nemocí. Pak je tu psychoterapeut Dušan Dvořák, zakladatel iniciativy Konopí je lék, který nechce čekat na změnu zákonů, aby mohl legálně léčit pacienty, kteří se na něj s žádostí o pomoc obrátili. Dále jsou tu časosběrně zaznamenané příběhy čtyř osob trpících rakovinou či roztroušenou sklerózou, léčících se konopím.

V dokumentu je vykreslen tzv. „Izraelský model“ využití konopí pro lékařské účely a zachycen přístup vysoce postavených politiků, státních úředníků i policistů. Nechybí ani výklady adiktologů, záběry z konference o medicínském využití konopí v českém parlamentu či záběry z pochodu Million Marihuana March 2010 a podobných demonstrací týkajících se legalizace konopí a také soudní proces s Dušanem Dvořákem souzeným a odsouzeným za pěstování a distribuci drog.

rok konopi nataceni Celý film je protkán otázkou osobní svobody, komentovanou v promluvách Pjéra la Šé’ze (filosof, klinický psycholog, muzikant), který se pokouší otevřít základní otázky fungovaní jednotlivce ve společnosti. Hovoří o míře, kterou jsou naše životy ovlivňovány veřejnými médii, o bezmyšlenkovitém příjímání „virtuální skutečnosti” bez osobní intervence a odvahy o ztracené odpovědnosti k sobě samým, ale i k druhým a také o silné potřebě „změny”.

Autoři snímku se snažili mapovat danou problematiku objektivně, nikoliv tendenčně a ukázat možnosti a meze využití konopí jako léku. Situace kolem konopí pouze zrcadlí a podtrhuje absurdnost současné „reality” světa.

Konopí je rostlina, která provází lidstvo po tisíce let a pro své vlastnosti našla pestré využití v různých oblastech lidské života. Pro své příznivé a mnohostranné působení se běžně a hojně využívaly také léčivé vlastnosti konopí. Jeho potenciál byl zpochybněn až v polovině minulého století ve Spojených státech amerických, kde konopí dostalo od politiků nálepku marihuana a začala být prezentována jako nebezpečná droga, proti níž je nezbytné bojovat.

Film Rok konopí – Year of Marihuana se snaží skrze příběhy nemocných lidí léčících se konopím, rozhovory s vědci, politiky i úředníky objektivně mapovat problematiku využití konopí jako léku v České republice, poukázat na jeho možnosti i meze a to vše na pozadí probíhajícího střetu svobody jednotlivce se zákony společnosti.

Dnes je již všem mladým v České republice jasno, co je to konopí a jeho produkt – marihuana. Mladí konopí zkoušejí a přitom o něm nemají přesné znalosti. Díky tomuto filmu se mohou dozvědět, že vrcholky samičího květenství konopí, běžně nazývané marihuana a především kvůli tomuto názvu zatracované, jsou jedním z nejlepších rostlinných léků, které jsou lidstvu známé. Konopí je lék a v drtivé většině případů, pro které je legálně v některých zemích předpisováno, pomůže (úspěšnost v paliativní léčbě – tedy léčbě nepříznivých symptomů nemocí – je dnes asi 90 %). Vzhedem k tomu, že je ve většině zemí zcela na černé listině, nejsou dosud naše znalosti o jeho léčebném účinku tak hluboké, jak by si zasluhovaly

Tvůrčí tým

rok konopi nataceni Režisér: Petr Slabý – profil zde
Producent: Jan Hrnčíř – profil zde
Námět: Jan Hrnčíř
Scénář: Jan Hrnčíř, Petr Slabý, Pjér la Šé´z
Dramaturgie: Ivan Arsenjev
Kamera: Jaromír Kačer – profil zde
Střih: Lucie Haladová – profil zde, Viktor Schwarcz jr.
Zvuk: Michal Gábor, Michal Holubec
Hudba: Pjér la Šé’z – profil zde

Podpořte autory zakoupením verze v DVD kvalitě za 150kč Děkujeme

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!