Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Šestice zemí s pokročilým výzkumem konopí

Šest států s pokročilým výzkumem konopí

Velká šestka

Následující státy světa mají nejpokročilejší výzkum konopí vůbec. Jejich zbraní je věda a pomocí ní se snaží přinést to nejlepší, co konopí nabízí.

Možná vás to překvapí, ale do této šestice nepatří USA. Tamější vláda je sice v některých případech svolná k legalizaci rekreační nebo lékařské marihuany, ale z celkového hlediska se konopí stále považuje jako tvrdá droga. Takto vidí marihuanu americká DEA. Díky tomu je výzkum konopí do jisté míry omezen.

Jsou ale jistě země, kde je výzkum na daleko větší úrovni už řadu let, což je pro spoustu lidí majákem naděje do budoucna.

1. Španělsko hraje důležitou roli Španělsko

Ve Španělsku je k dnešnímu datu sice léčivé konopí obsahující THC zakázáno, ale to naštěstí nezabránilo kvalitnímu výzkumu.

V roce 1998 výzkumníci na Univerzitě v Madridu objevili, že THC ovlivňuje životnost buněk v mozkovém tumoru aniž by došlo k poškození zdravých buněk. ten samý tým v roce 2000 testoval účinky THC na laboratorních krysách. V tomto případě šlo o zničení zničení mozkového tumoru. Úspěch zaznamenali u jedné třetiny krys, prodloužili jim tím život o více než šest týdnů.

V roce 2002 tým vedený doktorem Manuelem Guzmanem prohlásil, že se jim povedlo vymýtit „neléčitelný“ mozkový nádor u krys, na které aplikovali podobné postupy jako v roce 2000.

Rok 2015 zaznamenal další úspěch. Byla založena Španělská Observatoř pro Lékařské Konopí (OECM). Na jejím založení se podílel  farmakolog José Carlos Buosa spolu se světovými experty na poli výzkumu konopí. Jsou jimi Raphael Mechoulam, objevitel THC a CBD, a Dr. Franjo Grotenherm, německá špička na poli výzkumu marihuany.

2. Kanada investuje do výzkumu Kanada

Kanada si místo mezi velkou šestkou zaslouží zcela oprávněně. Stačí se pouze podívat, jak progresivně se staví vůči otázce legalizování konopí. Chce se stát světovou jedničkou na poli studií na poli výzkumu lékařské marihuany.

Kanadský institut zabývající se výzkumem a účinky konopí (CCSA) vydalo dokument obsahující detaily o užívání konopí. Uvedli též, že tento institut spolupracuje se skoro 50 experty, kteří reprezentují veřejné blaho, zákon a pořádek, prevenci, akademické a nevládní organizace a federální a provinční zastupitelstva. s tím je také spojen příslib pomoci prakticky všech vládních a zdravotnických institucí.

Začátkem tohoto roku federální vláda oznámila, že budou investovat 1,4 milionů dolarů na plánovaných 14 projektů, které se budou zabývat efekty legalizace rekreační marihuany. Díky těmto projektům veřejnost lépe porozumí nadcházející změně v legislativě.

„Uvědomili jsme si potřebu lépe porozumět tématům týkajících se léčebného konopí. S tím přijdou behaviorální, ekonomické a sociální změny v našem státu“. To jsou slova člena parlamentu Richarda Blaira při oznámení financování léčebného centra v Torontu.

Zmíněné projekty se budou zaměřovat na efekty konopí vůči domorodým komunitám, těhotným ženám a teenagerům. Další projekty mají v plánu pozorovat změnu v užívání marihuany jakmile bude legální v celém státě.

Studie jako takové se budou provádět v nemocnicích a univerzitách na území celé Kanady a každá z nich tak obdrží sto tisíc dolarů od Kanadského Zdravotnického Institutu.

3. Česká Republika a konopí  Česká Republika

I naše země má své místo v tomto žebříčku. Můžeme na to vděčit International Cannabis and Cannabinoids Institute s.r.o. (ICCI).

Toto centrum bylo založeno v roce 2015 Svatoplukem Němečkem a členy organizace Americans for Safe Access (ASA).

„Hlavní prací ICCI je poskytování vědeckých podkladů veřejným a soukromým institucím po celém světě“, uvedl v prohlášení výkonný ředitel Pavel Kubů.

Výzkum sám o sobě je o tom, aby se obyčejným lidem pomohlo se legálně dostat k té nejlepší možné medicíně.

„Jako člověk, který těžil z blahodárných účinků léčebného konopí po 14 let, cítím zodpovědnost zajistit, aby lidé nejen ve Spojených Státech, ale i na celém světě měli možnost si zvolit tento druh léčby“. Toto prohlásil Stephen Sherer, ředitel ASA.

4. Uruguay a její pokrok Uruguay je příznivcem léčivého konopí

Jako jedna z prvních zemí, která legalizovala užívání a prodej konopí, Uruguay podporuje výzkumníky z celého světa. Vzývá je, přišli a přidali ruce k dílu. Za pokrokový přístup, vzkvétající výzkum a podporu legalizace si zaslouží místo v této velké šestce.

Tamější výše postavení prohlásili, že Uruguay by se měla stát jakýmsi semeništěm výzkumu lékařské marihuany.

Sám Diego Canepa, ředitel Národního Koncilu pro Výzkum léčiv prohlašuje, že jeho přáním je vidět veškerá dosavadní data ohledně léčivého konopí. Je totiž velkým zastáncem a výzkum podporuje co nejvíce může.

Dosavadní výzkum je teprve na počátku, ale spoustu vědců láká myšlenka práce v této zemi. Když nejste vázáni zákony, vše jde rychleji.

5. Nizozemsko a NCSM Nizozemsko a přístup k marihuaně

Nizozemsko je jednou ze tří zemí na celém světě, které mají vlastní vědecký program týkající se výzkumu účinků konopných rostlin. Ty další dvě jsou Kanada a Izrael.

Holandská Nadace pro Legální Konopí (NCSM) pracuje pouze s profesionály na poli výzkumu konopných rostlin. Součásti jsou farmaceuti, farmaceutičtí výzkumníci, ale i kriminalisté.

NCSM tvrdí, že jejich hlavním posláním je změnit přístup k lékařské marihuaně k lepšímu. Mezi jejich činosti mimo jiné patří sběr veškerých možných dat na dané téma, podpora výzkumu, průzkum veřejného mínění, tvorba online diskuzí a vytvoření té nejlepší informační sítě.

Kromě výzkumu kladou velký důraz na osobní zkušenosti a znalosti pacientů užívajících konopné výrobky, lékařů a pečovatelů.

6. Izrael je TOP Izrael je jednička na poli výzkumu konopí

V dnešní době je Izrael považován za světového vůdce na poli výzkumu konopí. Na tomto žebříčku je to taková třešnička na dortu. Je zde jedna z největších produkcí marihuany na světě a mnoho výzkumných a vývojových center. Důležitý je i fakt, že výzkum a sběr informací zde probíhá už přes 50 let.

Už v šedesátých letech minulého století bylo objeveno THC a endokanabinoidní systém, a to právě izraelským vědcem Raphaelem Mechoulamem. Od té doby výzkum jen vzkvétal. Dnes tady z Izraeli najdete nejvíc výzkumných center, kde se provádí nejvíce klinických testů spojených s marihuanou.

Izrael byla taky mezi prvními zeměmi na světe, kde došlo k legalizaci marihuany. Dnes se hlavně pracuje na tom, aby byl legální i export produktů za hranice Izraele. Společnost Breath of Life otevřela výzkumnou stanici se skleníkem o rozloze přes tři sta tisíc metrů čtverečních, zde má být jedna z největších produkcí konopí na světě.

Je zde největší poměr kuřáků marihuany, mezi lety 18-65 je to 27%.

K dnešnímu datu probíhá 110 klinických testů. Financování jde od izraelské vlády, ale i ze Spojených Států, Kanady, Austrálie a Německa.

Sám Mechoulam pracuje pro tři americké společnost sídlící v Izraeli, ve kterých se provádí výzkum konopí pro lékařské účely. Celkově je zde 15 amerických společností zabývajících se stejnou činností. Do budoucna se počítá s dalšími.

Toto je šest nejvýznamnějších států. Doufejme, že v průběhu dalších let se tento seznam ještě rozšíří.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!