Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Co je Cannabis Ruderalis ?

Co je Cannabis Ruderalis ?

Co je Cannabis Ruderalis?

Možná jste již u nás četli článek „Pěstovat Sativu, Indicu nebo hybridní konopí?“, ale už jste slyšeli o Cannabis Ruderalis? Podle Jorge Cervantese, pěstebního guru a autora konopné encyklopedie, se „Botanici neshodují v tom, zda se Cannabis Ruderalis kvalifikuje jako samostatný druh či poddruh“.

Původ Cannabis Ruderalis

Termín ruderalis vychází ze slova ruderální. V rostlinné říši je ruderální druh ten, který vyrůstá v podmínkách člověkem výrazně pozměněného prostředí. Mnozí věří, že ruderalis vzešel z indica genetiky.

Cannabis ruderalis pochází z oblastí v Asii, střední Evropy a hlavně Rusku, kde botanici používali termín „ruderalis“ pro konopné odrůdy, které unikly z dosahu lidské populace a postupně se přizpůsobily tamějším extrémním podmínkám.
V posledních letech se začalo s tímto konopím hojně experimentovat a vzniklo mnoho jejich hybridních variant.

Vlastnosti Cannabis Ruderalis

Cannabis ruderalis je malá rostlina s krátkým stonkem, zejména ve srovnání s jeho sativa či indica protějšky. Obvykle dorůstá výšky kolem 30 až 80 centimetrů s robustní, rozvětvenou strukturou růstu a produkuje široké listy světle zelené barvy. Palice z Ruderalis rostliny jsou sice většinou menší, ale stále poměrně robustní.
Čím je ale Ruderalis opravdu výjimečným je jeho kvetoucí cyklus, který je vyvolán v souladu s jeho stářím, místo aby byl aktivován fotoperiodou, jako je tomu u indicy nebo sativy. Moderní ruderalis hybrid obvykle začíná kvést 20 až 30 dnů poté, co byla vysazena jeho semena, bez ohledu na světelný cyklu. To je důvod, proč se většině ruderalis hybridům přisuzuje název „Autoflowering“ (samonakvétací).

Účinky Cannabis Ruderalis

Co je Cannabis Ruderalis? Samotný účinek Ruderalis odrůd není moc silný pro jeho přirozeně nízkou koncentraci THC. Nicméně jeho výborná stabilita a krátký životní cyklus ho činí atraktivní pro pěstitele, kteří chtějí využít jeho samonakvétací vlastnosti. Ruderalis geny nabízejí možnost pro pěstitele a šlechtitele vytvářet samo-kvetoucí hybridy se zdokonalenou účinností a lepším chuťovým profilem z jeho genetického partnera.

Informace a fotografie pro tento článek byly poskytnuty Jorgem Cervantesem, autorem konopné encyklopedie.