Jak vypěstovat větší palice konopí

obří palice konopí

 

Pokud pěstujete konopí, jistě je vašim hlavním cílem získat co možná největší a nejzdravější palice na vaší zahrádce. Také už jste možná poznali pocit zklamání, když rostlinka, o kterou se tak pečlivě staráte, nikdy plně nevyvine tak husté a velké palice, v jaké jste doufali.

I když jsou některé konopné odrůdy málo výnosné, měli byste být vždy schopní vyprodukovat vysoce kvalitní palice, pokud použijete správné kroky při jejich vývoji.

Existuje celá řada způsobů, jak zlepšit velikost a kvalitu vašich palic: prořezávání, trénování, hnojení a osvětlení jsou nejčastější způsoby, jak diktovat vašim rostlinkám způsob, kterým se mají vyvíjet.

Prořezávání

Konopné palice se budou tvořit na většině uzlů vaší rostliny. Uzel je místo, kde listí nebo větve vyrůstají ze stonku. Čím větší je vaše rostlina, tím více uzlů se na ni objeví, což znamená, že bude mít více míst, kde mohou palice růst.

Intuitivně byste si mohli myslet, že víc uzlů bude znamenat větší počet kvalitních palic, ale to je daleko od pravdy. Uzly s palicemi, které jsou na rostlině nízko položené se budou snažit vykvést, ale nikdy se plně nevyvinou, protože nedostávají dostatek světla.

Chcete-li zvýšit výnos vaší rostliny, nejlepší metoda je prořezávat pryč jakoukoliv vegetaci, která není přímým příjemcem kvalitního světla. Odříznout pupeny i listy, které jsou neustále ve stínu. Tato strategie bude posílat veškerou energii do palic, které mají největší příjem světla a těm se poté bude dařit mnohem líp.

Trénování

Další jednoduchý způsob, jak zvýšit výnos je ten, že vaší rostlinku „naučíte“ jak má růst.

Pokud bude rostlina ponechána bez dozoru, obvykle jí vyroste jeden hlavní velký stonek s několika dalšími menšími stonky, vyrůstajícími kolem něj. Konopí poroste v podobě svícnu, kde prostřední svíčka nejvyššího stupně představuje hlavní velký stonek. I když tento jeden centrální stonek vyprodukuje krásně velkou palici, bude jeho výška diktovat, kolik světla se dostane k ostatním palicím (zvláště při pěstování indoor). To má za následek, že se na spodní větve dostane výrazně méně slunečního záření, než by bylo možné s rovnoměrným vrchlíkem.

HST (vysoce-stresující tréning) nebo LST (méně-stresující tréning) jsou pěstební metody, které pomocí svazování či ohýbání horních větví motivují zbytek okolních větví, aby se začali více vyvíjet, čímž se vytvoří rovnoměrný vrchlík. Tím, že vaši rostlinu tímto způsobem „trénujete“, způsobíte, že růstové hormony, které jsou zaměřeny na hlavním stonek, budou přerozděleny do okolních větví a podpoří růst zbytku rostliny. Tímto způsobem docílíte toho, že všechny ostatní palice rostoucí na vedlejších větvích také vytvoří velké a husté palice a udržíte je ve stejné vzdálenosti od zdroje světla.

Hnojení

Správné hnojivo je naprosto nezbytné, pokud se snažíte vypěstovat velké palice. Dusík je spojen s vegetativním růstem, zatímco fosfor je živina, která nejvíce podpoří fázi květu. Hnojením dusíkem ve vegetativní fázi vytvoříte zdravou a energickou rostlinu, která bude rychleji růst, což povede ke zvýšení výnosů.

Jakmile vaše rostlinka přejde do fáze kvetení, snížíte hladinu dusíku a začnete zvyšovat hladinu fosforu, aby měla dostatek správných živin k plnému rozvíjení hustých palic.

Další typ pro pěstování větších a hustších palic je pravidelně rostlinu zalévat kompostním čajem. Tato zálivka pomáhá rozvíjet zdravé mycorrhizní vztahy mezi půdou a podhoubím. Čím více mycelia v půdě, tím více živin si bude rostlina brát, což bude mít za následek větší a hustší palice.

Světlo

Pokud chcete vypěstovat co největší palice, musíte mít hodně světla. Když se díváte na videa čí obrázky obřích palic, díváte se na konopí, kde pěstitel dosáhl optimálního vnitřního či venkovního osvětlení. Pokud jde o správné osvětlení vaší pěstební plochy, nesmíte nikde dělat kompromisy. Základním vodítkem pro výpočet množství světla, které budete potřebovat je, že každých 250 wattů dokáže pokrýt přibližně 60 čtverečních centimetrů, takže například 1000 watt světlo může pokrýt asi 1,2 čtverečního metru. Při paralelním zapojeni světel v jedné pěstební místnosti je možné dělat rozestupy vetší, třeba 3x 600w vedle sebe může pokrýt zhruba 100×330-360cm.

Ujistěte se, že jsou světla umístěna ve správné výšce, takže vaše rostliny nebudou trpět tepelným stresem. Rostlina by neměla cítit horko, to si můžete vyzkoušet rukou, pokud ji podržíte v úrovni nejvyšší části rostliny. Chcete-li být přesný, můžete použít digitální teploměr, který vám ukáže přesnou teplotu. Tím, že poskytujete správné množství světla a umístěním světla ve správné vzdálenosti od vašich rostlin, budou opravdu šťastné a budou vám plodit nádherně velké a husté palice.

Pokud pěstujete venku, ujistěte se, že vaše rostliny rostou dostatečně daleko od sebe, takže i jejich strany mohou získat plný sluneční svit. Pěstění na jižním svahu jim zajistí, že dostanou tolik slunce, kolik to jen bude možné.

Pěstění velkých palic je celoživotní ambice pro většinu konopných pěstitelů. Nicméně větší palice nedostanete přes noc. Pěstování konopí je dovednost, která vyžaduje určitý čas a zkušenosti, protože nemůžete nijak výrazně urychlit proces jejich růstu. Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat je napsat si, co děláte s vašimi rostlinami každý den. Tímto způsobem, pokud se vám povede úspěšná sklizeň, ji můžete v budoucnu úspěšně replikovat či ještě zlepšit.

Akce semena konopi Nuka Seeds

59 komentářů

 1. :D mohl bych se zeptat mam z tehle stranky Jack Herrera a ten mi roste naproste skvělě jen sem se chtěl zeptat kdyš ho mam ještě ve vývinu a ještě taková střední mam trenovat kytky i v malem stadiu?

  Odpovědět
  1. s treninkem bych pockal, nez se rostlina trochu usadi.

   Odpovědět
 2. ale po kazdym treningu stretching jinak kytky jsou down

  Odpovědět
 3. prosim do jaké výšky dorusta Jack Herrer.

  Odpovědět
  1. jack herrer bude vetsi nez 2 metry !

   Odpovědět
 4. Mozem sa spýtať niekoho na rady a ci niekto robi s hydroponicsystem?

  Odpovědět
 5. Nejak mi nesedia tie jednotky. Ak 100W na 30 cm2, tak 600W na 180cm2 a to je 1,8 dm2 alebo 0,018 m2.

  Odpovědět
  1. ano máš pravdu. teď by to už mělo být správně. moc děkuji za upozornění.

   Odpovědět
 6. Když nadratkuji větve jednotlivé větve směrem dolů bude to mít větší přínos na palice

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   čím více dostanou palice světla tím to bude lepší pro palice.

   Odpovědět
 7. ahoj dotas ,kde vlastne zarezavate kytku tak aby se branila jak velkej rez muze byt

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   zde je odkaz na zastřihování rostlin konopí : https://growmart.cz/zastipovat-prostrihavat-konopi/

   Odpovědět
 8. Kdy je vhodné dratkovat? Až když kytka doroste a začnou ji palice? A co se stane když začnu zalevat kytku hnojiven kde je jak dusík tak i fosfor nepůjde mi třeba kytka dříve do palic aniž by dosáhla určité výšky?

  Odpovědět
  1. Drátkování je vhodné ještě před tím něž začnou rostliny kvést.

   Odpovědět
  2. Ahoj ;)
   Dnes jsou hnojiva určená jak pro růst tak pro fázi květu.
   Obě tato hnojiva obsahují všechny důležité minerály a látky které si rostlina žádá, ale rozdíl je pouze v množství daných minerálů (tzn. hnojivo určené pro růst bude mít větší podíl dusíku a draslíku, zároveň bude obsahovat fosforové sloučeniny. Hnojivo pro fázi květu obsahují větší podíl fosforových sloučenin společně se sníženým dusíkem.)
   Fáze květu je způsobena zkrácením slunečního záření na 12h. a tehdy začíná rostlina kvést, do té doby jen roste.
   (Vyjímkou jsou rostliny označované jako ,,Samonakvétací". Ty kvetou když je rostlina dostatečně vyspělá nezávisle na slunci.

   Odpovědět
 9. Dobrý den chci se zeptat proč mě roste plno seminek místo palic jsem začátečník tak nevím děkuji

  Odpovědět
  1. Zdravíčko. Je to proto že máte na zahradě samce. Ty je potřeba vždy zlikvidovat. Zde je odkaz kde se dočtete více : https://growmart.cz/anatomie-konopi/

   Odpovědět
 10. Zdravím,zajímalo by mě,jaké teploty by měly být Indor,teplota při svícení,a teplota při zhasnutí.Dík Roman

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   ideální teplota při pěstování Indoor by neměla přesáhnout 30 stupňů celsia při svícení. Když je zhasnuto tak by neměla klesnout pod 20 stupňů celsia.

   Odpovědět
   1. Opět, musím bojkotovat tuhle blbost.. a co venku kdo jim snižuje teplotu ? Když je na slunku 50°C, jak může někdo mít v boxu do 30°C když v místnosti kde box má je 33°C.. A nakonec, jen nepatrná ztráta, jestli vůbec nějaká, i když pá vrcholků připečete, vůbec nic hrozného se nestane, je to podobné jako když by jste tu šišku zastřihl, což taky při spálení doporučuji, o to více větev zhrubne. V boxu pod listy v prostoru a všude kde nesvítí světlo, mám odjakživa přes 30°C u vrcholků to ani neměřím, to je vždy děsivé číslo. Všechny tipy říkat nebudu už jsem toho napsal dost.. Ps: Můj první indoor, 250W sodík, čerstvě nasazené řízky, ve skříně bez jakéhokoli větrání 60x 35cm plocha, a frajer sem si to zapnul zavřel, šel ven a večer přišel, kdybych tam do té skříně dal radši syrové kořeněné kuře, tak se večer aspoď dobře najím :D místo toho přídu domů, a už jsem cítil že je něco špatně..Skříň málem chytla, když jsem ji otevřel, tak mě málem ta vlna horkého vzduchu porazila :D No... to je tak jak o něčem víte kulové, celkově víte kulové, a ještě jste totální blb který si myslí opak, ano takový jsem býval, ale tolikrát si už nabil držku a pochopil co jsem dělal špatně, a poučil se. Hned další další pokus a další chybou bylo že jsem tam v noci furt lezl, a tušil jsem že to asi pro ty kytky nebude moc dobré, no nevěděl jsem že je to tak zásadní. Ale díky této chybě, jsem pod 250W na poprvé vypěstoval skoro g/w, právě tou chybou měl jsem palice dlouhé 30cme a plný ten malý prostor. Kvalita se nelíbila jen mě, všichni z toho byli na větvi, ale mým cílem vždy bylo pěstovat kameny, tvrdé šišky. Posléze už jsem další sklizně pod g/w nešel.

    Odpovědět
 11. Ahoj. Muzou se strihat nektere listy u rostliny?( aby se dostalo svetlo i ma spodni kvety). Nebo nestrihat listy vubec? Pomuze to kytce, nebo uskodi?

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   listy jsou pro kytku zdrojem živin a dalších látek ovšem pokud se jedná o menší listy tak by to neměl být problém. Jemné prostřihání jí neuškodí.

   Odpovědět
 12. Zdravim.Potřebuji poradit ohledně zastřiháváni novych výhonku (indoor) když měla kytky 4 pary listu tak jsem zastřihl hlavni stonek a vylezli nove 2 vyhonky,jenže jsem dnes zastřihl znovu po dalšich čtyř parek listu, ale zastřihnul jsem tak všechny palice NE jenom ty dva nové výhonky. Je to problém? Děkuji za odpověd

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   váš dotaz byl vyřešen na emailu.

   Odpovědět
 13. jak ziskam konopne kapky

  Odpovědět
  1. Kontakt vám byl odeslán.

   Odpovědět
 14. ahoj , nikde jsem se nedočetl. kdy začít s vysetím , jestli rovnou do volné půdy nebo do květináčku a pak přesadit. A jak by měl být velký květináč na pěstování indoor. A jak častá by měla být zálevka - půdu udržovat stále vlhkou ???

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   co se týče klíčení semen tak je spousta návodů. Někdo dává semínka přímo do půdy ovšem osobně mám ověřenou techniku odstáté vody. Stačí mít odstátou vodu do té semínka vysypat dát nádobku do tmy a hlavní je klíčení při pokojové teplotě. Do 72 hodin nejpozději by měli vyklíčit. Potom klíčkem dolů do zeminy max 0,5 cm. Při pěstování Indoor je nejčastěji používají 7 - 12 l květináče a zálivka by se měla dělat každý den.

   Odpovědět
   1. Ale notak :) tráva je plevel... který přežil i dobu ledovou :D přežije i zasazení 15cm do hloubky. Stejně jako můžou semínka vyklíčit i 4 nebo dokonce i 5 den, stejně tak za dva dny.. Jako děcko jsem rád žužlal semínka fazolí, jednou mi v hubě vyklíčilo :D Jinak doporučuji, semínka kterým se nechce, trochu pomoct do života, tam kde má semínko ostrou hranu odkud většinou leze klíček, tak celou tu hranu pilníkem na nehty, nebo ostrým nožem oškrábat, stenčit tak obal. Někdy semínko nemá sílu aby otevřelo obal, i když ale takto semínko nakopnete, tak většinou bývá kytka pomalejší, menší nebo z nějakými vadami, ale stejně tak se mi jednou stalo, že v půlce růstů nabrala nerychlejší a nakonec to byla nejlepší kytka ze všech. Zase, jak se používají 7-12l proč to takhle doporučovat, zbytečně to na člověka působí složitě, je lepší psát taková doporučení která člověka nutí přemýšlet, zkrátka takový prostor pro kořeny, podle prostor a podmínek, ale je lepší dát více než méně. Né že by menší prostor třeba 9l byl nějak na škodu, ale je to pro nezkušené složitější, jednak to extrémě rychle schne, a druhak můžou být problémy s příjmem živin.. Zrovna provádím experiment, kde jsem dal jednu kytku do úplně malinkého květináče jsem zvědav co z toho bude. Jelikož mám takový pocit, že ty 12l květináče by nejspíš zvládly 2x tolik..

    Odpovědět
 15. Dobrý den mám WHITE WIDOW prosím chci se zeptat jaké hnojivo je nejlepší a kdy pak mohu hnojit nemám v tom moc velkou zkušenost ještě prosím kde se dá sehnat kompostní čaj tím bych též mohla hnojit?Děkuji za odpověd

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   co se týče hnojiva tak jsou velice dobré značky Plagron nebo Biobizz. Kompostní čaj si můžete vyrobit doma zde je návod : https://growmart.cz/jak-si-vyrobit-kompostni-caj/

   Odpovědět
 16. Zdravím chci se zeptat na odvětravaní (indoor) .. Vzduchotechniku vím ale jde mi o to jak větrat jestli to mam nechat zaplé non-stop po celou dobu nebo např. 1 hod. zaplé 1 hod. vyplé ?? Popřípadně jak při vegetativní fázi a při růstové fázi díkec.

  Odpovědět
 17. Ahoj,mám dotaz,doporučujete hnojivo plagron,ale je více druhů,proto bych od Vás rád věděl,které byste mi doporučil no konopí,které se chystám přesadit do větších květináčů.
  Za odpověd děkuji a přeji hezký den. Milan.

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   značka Plagron dělá velice kvalitní hnojiva a s jejich nabídky vám můžeme doporučit i ty základní. Na růst Plagron Alga Grow a na květ Plagron Alga Bloom. Můžete ještě použít Booster na květ Green Sensation.

   Odpovědět
 18. Zdravim. Mam dozaz ohledne automatu. Mam ho poprve a zajima me jestli muzu jeste pridat booster na kvet kdyz mi zbyva cca 3 tydny do sklizne?? Dik Honza

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   booster můžete použít až téměř do konce (týden před sklizní jen voda).

   Odpovědět
 19. Čauko mám dotaz vyrostl mi keřík dal sem ho do 15 litrového kýble. Zastipavam ji na výšku má nějak 35 cm a zdá se mi že nějak přestala růst má dostatek světla i vody muži radu?

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   je třeba se ještě zaměřit na dostatek živin (kvalitní hnojiva). Ovšem více by nám pomohla fotografie rostliny aby jsme vám mohli lépe poradit. Kontakt zde : obchod@growmart.cz

   Odpovědět
 20. Zdravm som zaciatočnik a mam par otazok. 1. Zasadil som male rastlinky jedna sa o svetlo co ma zaujima.Mam lampu 600W zatial prepnutu len na 250w a v skrini(120/120/200) do 28°.Kolko W potrebuju vo vyvoji/raste ( mam sodikovu vybojku) kedy potrebuju rastliny max W npr tych mojich 600w? 2.Co sa tyka vysky svetla.svetlo mam uplne hore cca 150cm od rastlín.Rastliny sa zacali strašne ťahať do vysky za svetlom mam obavy keby dam nizsie lampu tak mi to vysusi rastliny mam v boxe odvetravanie aj ventilátor.

  Odpovědět
  1. Pokud pěstuješ v růstu se sodíkem.. Tak je to celkem obtížné. ah vidím že v minulém roce si se ptal, tak to už je pozdě. To už nejspíš víš co a jak

   Odpovědět
 21. Zdravím.. mám semínka .. a nevím jak začít.. aby byla krásná a velká.. jak to mám zasadit a kolikrát deně zalévat?? děkuji moc

  Odpovědět
 22. Chci se zeptat jake hnojiva mam pouzivat abych me velke palice dekuji david

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   rozhodně nedoporučujeme chemické hnojiva jako je například Krystalon. Doporučujeme organické hnojiva jako je například značka Biobizz nebo Plagron. Jsou osvědčené a dají se koupit za poměrně rozumnou cenu.

   Odpovědět
 23. Dobrý den , mám odrůdu royal jack automatic fem. Chtela bych ji pěstovat v květináči na zahradě ať ji mužů přenášet kvůli sluníčku Atd . Chci se zeptat na typ květináče který bych měla použit jestli air pot nebo textilní a na kolik tak litru jestli na 30 litru nebo stačí třeba na 20 litru ? A jestli je třeba do air potu nasypat vrstvu kremzitu na provzdusneni nebo jestli je to zbytečné. ?Plus bych se chtela zeptat na zastrihavani týhle odrůdky . Dekuju Vám . S pozdravem .

  Odpovědět
  1. Dobrý den

   rozhodně bude lepší klasický květináč a u autoflowerů by měl stačit i 20 litrový. Co se týče zastřihávání tak se to u automatů moc nedoporučuje a to vzhledem k velice rychlému růstu a následnému květu.

   Odpovědět
 24. Zdravím jsou tu k dostání opravdu hodne typu jak dostat z kytiček co nejvíc palec hore. Ale 1 možnost vysokých skliznich Mé tu chybi alias jaky mate názor na před pěstování outdoorových rostlinek ve skříni přece jenom když někdo vysadí v dubnu 5cm sazeničku a druhy 80 cm keřík musí se to odrazit i na pozdější sklizni ne? (Za předpokladu že mají oba stejne pěstební podmínky) nemam pravdu? Děkuji

  Odpovědět
  1. Správně, a už jsem to chtěl dávno zkusit, jen se mi ještě nepodařilo najít místo, které by mi nevybrali, třikrát jsem venku pěstoval, staral se o to, a třikrát mě to podělali. Ale tvůj nápad je 100funkční. Jednou v životě jsem viděl takovou kytku, a normálně bych si ji nevšiml kdybych šel kolem, protože vypadala jak obrovský něco mezi stromem a keřem, prostě monstrum, které mi trochu posunulo mantinely toho co je možné.. Je to prosté, není důvod v tom hledat žádnou vědu. Prostě čím déle roste kytka do květu, tím lépe a tím více naroste. Ovšem je tady ten problém, jak takové monstrum ochránit před čichem a zrakem hladových psů..

   Odpovědět
 25. Ahoj, zajímalo by mě co je to zarezavani, ohýbání, jak a kdy se provádí, díky Petr

  Odpovědět
  1. Zde je výborný článek na toto téma : https://growmart.cz/scroging-co-je-a-jak-jej-vyuzit/

   Odpovědět
 26. Zdar potřeboval bych poradit. Mam kytku venku je to automat a uz ma velke palice které se ted zacali protahovat dal do vysky takze řídnou.. Nevim cim to je prosim o radu předem děkuji za odpověď

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   v tomto případě by nám pomohly fotografie které můžete poslat na obchod@growmart.cz

   Odpovědět
 27. v jakem sponu vysazovat outdoor Amnezii?

  Odpovědět
  1. Zdravíčko

   odrůda Amnesia se dá venku pěstovat pouze automat. Femka ti nemá šanci dokvést.

   Odpovědět
   1. pry nema sanci dokvest :D

    Odpovědět
 28. Kurňa tady jsou znalci ! :D Prej Jack bude mít 2m :D Může mít i 3m a stejně tak 30 cm, pokud vám poroste půl roku při osvětlení 18h. Vyroste vám snad jakákoli kytka do gigantických rozměrů. To řídíte vždy vy, kdy si ji přepnete, tehdy začne kvést.

  Odpovědět
 29. Dobrý den, mohou se zastřihávat i automaty ? :)

  Odpovědět
  1. Automaty doporučujeme spíše nezastřihovat a to z důvodu že se může zpomalit až zastavit růst.

   Odpovědět
 30. Jak často hnojit? Každý den nebo jednou za týden?

  Odpovědět
 31. dobry den chtel bych se zeptat zda (bnc critical xxl feminized) stihne dozrat do rijna aspon? nebo spise koupit jinou odrudu (outdoor) a do jake vysky vyrustaji? a vynos dobry ?dekuji za info hezky den preji.L

  Odpovědět

Komentuj