Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Crumble wax – jaký je tento extrakt z konopí?

extrakt z konopí jménem crumble wax

Extrakt z konopí jménem Crumble wax

V dnešní době existuje nepřeberné množství extraktů z konopí. Některé z nich jsou si neuvěřitelně podobné, ale přesto jsou velmi odlišné. Dnes vám něco řekneme o jednom z nich, který se jmenuje crumble wax. Kromě popisu samotné výroby vysvětlíme, proč je tento extrakt z konopí lepší, než budder, shatter a obyčejný crumble. Něco málo zmíníme i o tom, jak se tento extrakt konzumuje.

Princip výroby crumble waxu začíná stejně, jako u dalších koncentrátů. Nalijete rozpouštědlo na váš rozdrcený rostlinný materiál, aby jste extrahovali pryskyřici. Z těchto směsí s vysokým obsahem THC se pak vyrábí už zmíněný shatter, budder, obyčejný crumble a konopný vosk – zde dost záleží na postupu výroby (purge/purging – očištění).

Ať už vyrobíte, nebo konzumujete jakýkoliv extrakt, jeho potence bude ve většině případů na stejné úrovni. Hlavní rozdíl je v konzistenci a chuti. Crumble wax se vyrábí za použití nízké teploty a vakua. Jelikož je zde nižší teplota, proces extrakce je ze všech koncentrátů nejdelší. Výsledkem je koncentrát s vysokým obsahem terpenů a strukturou, připomínající například mokrý cukr, nebo feta sýr.

Tento extrakt bývá často přirovnám ke včelímu vosku, jelikož mají takřka identickou konzistenci.

Crumble wax vs obyčejný crumble

Crumble Wax vs Crumble Pamatujte, že máme dva základní druhy crumblu. Crumble wax jsme právě popsali. Ten klasický crumble nemůže disponovat označením wax (vosk), protože má kompletně jinou strukturu.

Při výrobě obyčejného crumblu začínáme úplně stejně. Co je rozdílné, je následný proces extrakce.

Crumble wax se extrahuje za pomoci nízké teploty a vakua (proces díky nízké teplotě trvá déle), zatímco obyčejný crumble je vyroben za vysoké teploty a v otevřené nádobě.

Z hlediska potence budou oba extrakty z konopí podobné, ale lépe na tom bude crumble wax z hlediska chuti. Při výrobě je totiž použita nízká teplota a jak se možná dovtípíte, při takovéto teplotě se terpeny zachovávají a dovedou pak ovlivnit výslednou chuť produktu.

Význam nízké teploty pří výrobě tohoto extraktu z konopí

jak se vyrábí tento extrakt z konopí? Mnoho lidí se ptá, jestli není jedno, jaký typ extraktu použijete, když je výsledná potence stejná, ať už použijete jakýkoliv výrobní proces. Pokud je vaším cílem totální odpálení, tak je vám výrobní postup ukradený. Ale používáte-li extrakt k léčbě, rozdíl zde je.

Vysoká teplota zničí většiny terpenů při extrakci. Tyto přírodní látky nedávají rostlinám konopí jen chuť a velmi příjemné aroma, ale mají i léčivé vlastnosti.

K dnešnímu dni existuje více, než sto potvrzených terpenů a některé z nich umí velmi dobře spolupracovat s kanabinoidy THC a CBD (Myrcen, Linalool, Alfa-pinen).

Nadměrné teplo navíc přeměňuje jisté látky v konopí na karcinogeny, které nejsou zrovna přátelské pro naše zdraví. Při nízké teplotě je riziko výskytu karcinogenů mnohem menší.

Jak mohu crumble wax užívat?

Dabování/dabbing

Crumble wax můžete dabovat (dabbing) úplně stejně, jako kterýkoliv jiný extrakt. Pro zachování terpenového profilu a skvělé chuti doporučujeme dabovat při nízké teplotě, než při jaké jste zvyklí. Dab rig a dabovací hřebík vždy pečlivě očistěte, aby by jste si nezkompromitovali další použití.

V případě, že crumble wax nebude držet na dabovacím hřebíku, trochu jej před použitím nahřejte. Krásně pak na hřebík přilne a bude se lépe aplikovat v dabovací dýmce.

Crumble wax a konopí dohromady v jointu

I bez dabovací dýmky si můžete crumble wax naplno užít. Jak na to? Crumble jednoduše nasypte na rozdrcenou rostlinu konopí, ze které se chystáte ubalit joint, nebo blunt.

Důrazně doporučujeme, aby jste při tomto postupu byli opatrní. Jedná se o koncentrát s vysokou hodnotou THC, takže by jste se mohli zničit způsobem, o jakém se vám ani nesnilo. Můžete si taky klidně vykašlat plíce.

Crumble wax přidáme do jídla

Chtěli by jste si udělat konopné máslo, nebo kokosový olej s příměsí THC? Není problém. Olej, nebo máslo dejte na pánev a mírně ohřejte. Potom přidejte crumble. Ten se v těchto dvou nosičích rozpustí během několika minut bez obtíží. Výsledný produkt nechte vychladnout a je hotovo.

Mohu si tento typ extraktu z konopí vyrobit sám?

není dobré si zahrávat s tímto konopným extraktem Tady je to trochu složitější. Koupit si semínka konopí a vypěstovat několik rostlin je jedna věc, ale vytvořit tento typ extraktu je věc druhá.

V prvé řadě by jste potřebovali velmi pokročilé znalosti chemie, aby jste vůbec věděli, co máte dělat. Dokázali by jste sice najít nějaké návody, jak to udělat (třeba i levně), ale je to nebezpečné, opravdu HODNĚ nebezpečné.

I kdyby jste disponovali patřičnými znalostmi a měli skvělou recepturu, stejně by vám nevyšly peníze na pořízení potřebného vybavení. Raději se do toho nepouštějte. Jak u nás, tak ve světe už bylo hodně situací, kdy někde něco bouchlo (jelikož se zde pracuje s hořlavým materiálem) a někomu se něco stalo.

Co na závěr?

Crumble wax je sám o sobě zajímavý typ extraktu. I když je vytvořen skoro stejným způsobem, jako jiné extrakty, má velmi kvalitní vlastnosti a díky zachovanému terpenovému profilu se jedná o velmi chutný a aromatický zážitek.

Jeho tvorba by ovšem měla být podřízena zkušeným chemikům, kteří se vyznají v oboru.

Máte nějaké zkušenosti s tímto extraktem? Nebo se jedná o novinku, kterou by jste jednou chtěli vyzkoušet?

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!