Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Konopí a léčebné vlastnosti této rostliny

konopí jako lék

Na jaké nemoci vlastně konopí platí?

Konopí se všeobecně považuje za takový malý zelený zázrak. A není se čemu divit. Podívejte se třeba okolní státy. Snaží se prosadit, aby byla marihuana legální. Většinou nejde jen o nějaké to povyražení, ale hlavně o výzkumnou stránku této léčivé rostliny. Po tisíciletí se marihuana používala k všeobecnému blahu společnosti. Ale časem ji každý viděl pouze jako drogu, která blbne lidem hlavu a nepřináší nic dobrého.

Ale opak je pravdou. Ony léčivé účinky jsou kolikrát tak silné, že by mohly v některých oborech klidně zastínit i standardní léčebné procedury a léky samotné. Spousta lidí tvrdí, že tam, kde běžná medicína selhala, tak konopí zvítězilo na plné čáře. 

Pro zajímavost jsme vytáhli pouze ty nejzajímavější a zároveň nejhorší nemoci, na které má marihuana vliv.

1. Roztroušená skleróza

konopí a poruchy mozku Tato nemoc postihuje především míchu a mozek. Symptomy této nemoci se odvíjejí podle toho, jaký konkrétní typ této nemoci vás postihl a jak závažná je její forma.

Nejčastější příznaky jsou svalové křeče, svědění, bolest v mnoha podobách a zhoršení zraku. Vědecké zprávy se shodují na tom, že užívání kvalitních extraktů (větší obsah CBD) pomáhá nemocnému zvládnout křeče a zmírnit jejich výskyt. Utišení bolesti je často doprovodný efekt.

Na každého bude sice konopí působit jinak, ale bolesti vás zbaví zcela určitě.

2. Rakovina

konopí a boj proti rakovině Tohle je velkým strašákem společnosti. Mnohdy se šíří spekulace, že léky na potlačení této smrtelné nemoci existují, ale buď je nikdo oficiálně neschválil, nebo je někdo drží pod pokličkou.

Faktem ale zůstává, že se jedná o velmi závažnou nemoc, kde mnohdy ani léky, ani modlitby nestačí.

Vezměte si například Kanadu. Jen tam je podle zpráv ze zdravotnické asociace 30% úmrtí připisováno rakovině. V tomto ohledu může být marihuana opravdu nápomocna. Mnoho lidí tvrdí, že extrakty a některé odrůdy zmírňují vývoj a růst zhoubných nádorů skrze lepší funkci endokanabinoidního systému.

Podle zpráv z pečovatelských domů může marihuana za zlepšení životního standardu. Je to hlavně zlepšení apetitu a probuzení toho „hladu“. Aby jste rozuměli, úbytek váhy a ztráty chutí jíst jsou taky jedny z příznaků rakoviny.

Marihuanu také užívají lidé při chemoterapii.

3. HIV/AIDS

lékař léči marihuanou Díky moderním léčebným postupům se pacienti zastižení touto chorobou dožívají podstatně delšího věku. Nicméně, jsou zde i vedlejší účinky těchto léků. Právě v této chvíli přichází na řadu konopí.

Běžnými příznaky HIV jsou úbytek váhy, anorexie silná nevolnost. V roce 2005 byla provedena studie, ve které snažili vědci zvrátit běžné příznaky. 97% pacientů prohlásilo, že se obnovila již dlouho ztracená chuť k jídlu.

94% z nich rovněž potvrdilo, že po užití marihuany jim bylo mnohem lépe od bolesti a mohli mít aspoň trochu lepší spánek.

93% také potvrdilo, že ona silná nevolnost a s ní spojená úzkost  se pomalu začaly vytrácet.

4. Epilepsie

koncentráty proti nemocem Lidé s tímto onemocněním zažívají záchvaty, jejichž síla se liší. Jsou pouze mírné, po kterých máte svalovou křeč a vše vás bolí. V extrémních případech je záchvat tak agresivní, že si můžete prokousnout jazyk a ztratit vědomí.

Užíváním konopí proti epilepsii se stanou dvě věci. První, která je velmi vítaná, je zmírnění těchto záchvatů. Samozřejmě jsou to opravdu nepříjemné situace, ale už nemusí být tak agresivní, aby navodily koma. Druhá je četnost, nebo frekvence, kdy záchvat může přijít. To jistě ocení každý epileptik. V mnoha studiích za posledních se ukázalo, že záchvaty se vytratily úplně. Ale v těch běžných případech se „několikrát týdně“ změnilo na „párkrát do měsíce“.

Tato léčba, nebo forma terapie zabrala například i u dětí, kde použití konopného extraktu potlačilo příznaky epilepsie skoro ve všech případech.

Nutno podotknout, že marihuana a její formy by se neměly kombinovat s běžnými léky proti epilepsii.

5. Astma

marihuana léčí Užívání konopí jako léčba astmatu? To by moc lidí asi nepochopilo. Běžný názor je, že nemůžete onemocnění plic léčit něčím, co má na plíce negativní vliv.

A zde je právě háček. Marihuana a její účinné látky mají protizánětlivé vlastnosti. Takže klidně můžete  vyzkoušet marihuanu. Zanícené cesty se lépe pročišťují a bude se vám dýchat mnohem lépe.

K dosažení tohoto efektu je zapotřebí opravdu malé množství konopí.

6. Crohnova nemoc

oleje proti zdravotním problémům Jedná se o velmi závažné chronické onemocnění trávícího ústrojí. Projevuje se hodně právě v přechodu tenkého a tlustého střeva. Pacienti zejména trpí na silné bolesti, průjmy, nevolnost. Nemoc jako taková se může projevit i na vaší pokožce a zejména vaší váze.

Tato nemoc je zánětlivého charakteru, takže i zde se jeví jako řešení protizánětlivé účinky marihuany.

Testy probíhají již řadu let s mnoha výsledky. Zmírnění bolesti, obnova chuti k jídlu a nárůst na váze. Silné bolesti mnohdy přetrvají, ale nevolnost není tak častá a průjem nemusí mít nutně tak agresivní formu.

7. Zelený zákal

zelené štěstí Tato nemoc je jednou z běžných příčin slepoty na této planetě. Výzkum na modelových situacích ukazuje, že použití marihuany zmírňuje tlak, který v oku nebo jeho okolí cítíte. Krevní tlak se také dovede vyrovnat a nedochází tak k nahromadění krve v okolí optického nervu.

Jiné studie naznačují, že správné dávkování dovede zachovávat optické nervy podstatně déle a tkáň v okolí se dokáže obnovit.

Pokud vás tento neduh trápí, můžete zkusit sílu zelené rostliny, ale v rozumné míře.

Co k tomu dodat?

Výčet nemocí je opravdu dlouhý. Kromě výše zmíněných existují desítky či stovky, u kterých se použití konopí jeví jako přijatelné řešení. Teď jen počkat na správný moment, až si jistí lidé uvědomí, že konopí není žádné zlo, na které se umírá nebo vzniká extrémní závislost.

Důležité je, že konopí funguje tak, jak by mělo. S trochou času budeme jistě vědět jak mocná tato rostlina je a jak nám bude moci pomoci.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!