Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Konopný olej, který zvládnete doma

konopný olej

Recept na domácí konopný olej, který si zamilujete

různé druhy konopného oleje Konopný olej je jeden z několika forem zpracování rostlin konopí. V této tekuté formě je stále více oblíbený, jelikož ne všichni se věnují klasickému kouření nebo vaporizaci. 

Stejně jako klasické šišky z obrovského množství odrůd, i konopný olej v sobě obsahuje účinné látky zvané kanabinoidy. Nejčastěji se vyskytují THC a CBD, ale existují samozřejmě desítky dalších.

Tyto oleje jsou k dostání na webových stránkách jak místních, tak i zahraničních. Za širokou škálu léčivých využití ani nezaplatíte moc, ale najdou se i tací, pro které je to hodně peněz. Máme ale řešení, a to recept na domácí olej. Jistě vás nezklame.

Konopí je stále kontroverzní

domácí konopný olej Není pochyb o tom, že lidé z mnoha koutů světa používají účinné látky v konopí zejména pro své léčivé a terapeutické vlastnosti. Existují prokazatelné výsledky, že tyto vlastnosti lidem opravdu pomáhají. Tyto pozitiva zažívají třeba lidé, kteří podstupují chemoterapie. Těm marihuana pomáhá od bolesti, nevolnosti a zlepšuje jim chuť k jídlu. Využití je hodně obsáhlé, ale tomu se budeme věnovat v nadcházejících tématech.

Ovšem jsou zde i nějaké vedlejší účinky, které tuto rostlinu stále nechávají v ilegalitě. Ne u každého a u někoho ne v tak závažné míře. Dřív se mluvilo o riziku astmatu nebo rakovině plic. U astmatu by to ale platit nemělo, jelikož látky obsažené v konopí pomáhají v pročištění zanícené dýchací cesty. Horší je to s rakovinou plic, ale tam dělá největší neplechu samotný kouř. O čem se mluví, tak jsou jistá rizika spojená s plodností a komplikace ohledně těhotenství. U mužů mohou nastat problémy potencí, jedná se o nízkou hemživost a počet spermií, který může klesnout až o 30%. U žen zase může dojít k pozdržení ovulační doby.

Ve většině případů lidé těží z kladných vlastností marihuany. Vždy je ale třeba si udělat menší průzkum. Třeba o odrůdách, jaké jsou a na co jsou dobré. Dobré je znát i dávkování.

Skrze potencionální riziko onemocnění rakovinou, kouření se moc nedoporučuje. Oleje a extrakty jsou mnohem lepší, hlavně díky lepšímu dávkování a použití.

Váš vlastní konopný olej

konopný olej

„Z jedné unce (28 gramů) se obvykle dá 3-4 gramy oleje, ale množství se liší podle daných odrůd“.

DŮLEŽITÉ – Když přivádíte rozpouštědlo k varu, výpary jsou vysoce hořlavé, buďte proto opatrní. Místo přípravy musí velmi dobře větrané, kde nemůže dojít k zapálení od lamp, jisker atp.. Ujistěte se, že systém ventilace běží naplno a odhání ony výpary pryč.

Co budete potřebovat:

  • 1 unce (28 gramů) sušeného konopí
  • 2 kbelíky
  • 7-8 litrů rozpouštědla (lékařský líh, lékařský benzín)
  • kávový filtr
  • hrnec na vaření
  • plastová stříkačka
  • nerezová nádoba
  • ohřívač nápojů
  • dřevěná tyč/klacek

Postup

zelený domácí konopný olej Usušené konopí vložte do prvního ze dvou kbelíků a zalijte jej rozpouštědlem.

Pomoci klacíku rostliny rozmačkejte a míchejte v rozpouštědle po dobu tří minut. THC/CBD se uvolní do rozpouštědla. Tuto směs přeceďte do druhého kbelíku. Onen proces opakujte ještě jednou aby jste z rostliny vytáhli co největší množství účinných látek. Opět míchejte 3 minuty.

Jakmile skončíme s druhým kolem, druhou směs přecedíme do druhé a zbavíme se rostlinného materiálu. Vše přelívejte přes kávový filtr.

Nyní budeme rozpuštěnou směs převařovat a odpařovat tekutiny. Hrnec, ve kterém budete převařovat, naplňte do 3/4. Je velice důležité tento proces provádět venku nebo v místnosti která je velice dobře odvětrávána.

Směs přivedeme k varu. Odpařováním se zmenšuje hladina, tudíž vždy  po chvíli doléváme rozpuštěnou směs. Tento proces se opakuje tak často, jak máte velkou várku.

Jakmile se směs odpařuje naposled (už nemáte nic co přilévat) přidejte trochu rozpouštědla, aby se olej naposledy propláchl a nespálil se.

Po odpaření nepotřebných složek by vám měla zůstat vrstva oleje. Hrnec uchopte do utěrky a obsahem několikrát promíchejte. Potom jej přelijte do nerezové nádoby.

Nerezovou nádobu poté uchopte a dejte ji na kávový ohřívač. Můžete výslednou směs dát i do kuchyňské sušičky. Teď půjde o pár hodin trvající proces, kdy se budou odpařovat poslední nechtěné terpeny a voda. Chemické procesy se též ustálí.

Olej je poté připraven k použití. K jeho sběru použijte stříkačku. Bude se pak mnohem lépe používat.

Jakmile olej vychladne, zhoustne a bude mít tmavší barvu.

Závěrem?

Někomu to přijde jednoduché, jiný zase bude mít tento proces za složitý. Je to zkrátka alchymie, ale nakonec stejně budete mít to, po čem jste prahli. Teď už jen zbývá najít odvahu a vyzkoušet to.

Dáváme tímto na vědomí, že obsah článku nenabádá k trestné činnosti a má pouze informativní a vědecké účely.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!