Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Konopí proti chronickým nemocem

konopí proti chronickým nemocem

Pomáhá konopí lidem s chronickou nemocí?

Konopí je známo pro svou schopnost zmírnit záchvaty, ulevit proti bolesti a potlačit úzkost. Dokáže však mnohem více. Existuje i dlouhodobé nemoci, kterých se člověk jen tak nezbaví a může je mít celý život, tzv. chronické nemoci. O své zkušenosti se podělila Christine Misernadino, která se sama nazvala „Lžičkářem“.

Christine Miserandino Toto pojmenování vzniklo, když se této slečny jeden z jejich přátel zeptal, jaké je to žít s takovýmto onemocněním, její prezentace byla poměrně zajímavá.

V dané restauraci najednou začala sbírat všechny lžičky, a následně se vrátila ke stolu. Vysvětlila mu, že každá lžička reprezentuje jednu konkrétní činnost v jeden den. Jedna aktivita = jedna lžička. Mohli by jste si půjčit lžičku z následující dne, ale co kdyby vám mohla chybět? Zvláštní bylo to, že spoustě lidem došly „lžičky“ ještě než ráno vyrazili z domu. Člověk si pak klade otázku, co je pro něj největší priorita v jednom dni.

Denní aktivity jsou pro některé lidi namáhavé. Jestliže vás něco vysiluje během dne, určitě se nechcete fyzicky nebo duševně utahat, aby vám bylo pak ještě hůř.

Pro každého „Lžičkáře“ je tu pomocník

No dotaz, jaké denní aktivity tedy má odvětila velmi pohotově. „Ať už jsou jakékoliv, bez konopí bych to nezvládla“.

Užívání konopí jí sice „vzalo lžičky“ v jeden den, ale celkově pomohlo jejímu zdravotnímu stavu natolik, že každý den zvládala mnohem, mnohem lépe.

Konopí totiž funguje jako obdivuhodný všelék. O tom jste jistě slyšeli. Všechno je díky funkci endokanabinoidního systému, který je v našem těle a pomáhá nám v mnoha případech.

V následujících příkladech můžete vidět, jaké chronické nemoci jsou nejzávažnější a jak proti tomu marihuana dokáže pomoci.

Lupus

marihuana nebo pilulky? Přímo touto nemocí trpí Christine. V tomto případě náš imunitní systém pracuje hyperaktivně, to znamená, že napadá i zdravé buňky, tkáně a orgány. Napadá různé části našeho těla, z čehož pramení i velké množství příznaků. Obecně jsou to únava, bolesti hlavy, bolavé a povolené klouby, chudokrevnost, zmatení nebo ztráta paměti, otok, bolest na hrudi při dýchání, vypadávání vlasů, zbarvení krve, vředy a u některých případů i selhávání orgánů.

Věda bohužel ještě hodně tápe a neví se jak, přesně konopí proti lupu pomáhá. Konopí však skrze ECS (endokanabinoidní systém) dokáže navracet funkce imunitního systéme zpět do normálu, což vede ke zmírnění výše zmíněných symptomů.

Lupus podle lékařských zpráv dokáže dokonale imitovat příznaky ostatních chronických nemocí, u nichž podobným způsobem konopí zafungovalo.

Fybromyalgie

konopí je přírodní léčivo Zrovna tento případ sdílí podobné příznaky jako Lupus. Nejhorší je, že skutečnou příčinu této nemoci nikdo dosud neodhalil.

U této nemoci je nejhorší extrémní odezva na bolest. Takže „poškození“ třeba nohy (zvrtnutí, zlomenina) se z počátku projevuje na celém těle, až potom bolest ustoupí do konkrétní oblasti, kde se zranění nachází.

Sdílené symptomy jsou také úzkost, nadměrný pocit únavy, deprese, bolesti hlavy a kloubů.

Naštěstí už provedlo mnoho testů na skupinách s touto nemocí. U většiny z nich došlo skrze lepší funkci imunitního systému. To vedlo k potlačení některých příznaků. Mnozí z účastníků pak přestalo užívat klasické medikamenty.

Crohnova choroba a Kolitída

marihuana proti zánětům Tyto dvě nemoci jsou primární formy chronických střevních zánětů, tedy spíš ty nejzávažnější. Obě jsou charakteristické zanícením v oblasti trávícího traktu. Kolitida se převážně limituje na tlusté střevo, kdežto Crohn se může vyskytnout v celém trávícím traktu.

Obě tyto nemoci ústí v bolest podbřišní oblasti, závažný průjem, krvácení z konečníku, horečky, únava, zvracení, úbytek na váze, anorexie i porucha příjmu potravu.

V tomto případě konopí taky pracuje podle očekávání. Zatím tedy ještě ne na 100%, ale výsledky existují. Mimo ostatní funkce má totiž marihuana schopnost zmírnit projev zánětlivých onemocnění. Opět je to díky funkci ECS v kombinaci se správným fungováním imunitního systému.

Malý krůček se objevil i na poli výzkumu proti Crohnově chorobě. U pacientů, kteří začali s léčbou pomoci konopí, se projevilo zlepšení funkce trávícího traktu. U některých byla vyloučena operace spojena s touto nemocí. Jiní přestali užívat předepsané medikamenty anebo zmenšili dávkování.

Náhled do kultury

konopné oleje dokážou pomoci  Chronických onemocnění je samozřejmě daleko, daleko víc. I přes viditelný fakt, že užívání konopí pomohlo/pomáhá lidem s těmito nemocemi, tak spousta lidí toho ještě moc neví, nebo se tomu nevěnují, nebo je to nezajímá. Avšak výsledky uživatelů marihuany jsou mnohem lepší než u těch, kteří mají běžné léky.

Vezměte si třeba Ameriku. Chronickým onemocněním tam trpí 27% obyvatelstva, u některých je patrný i výskyt více těchto onemocnění. V Evropě je podle Světové Zdravotnické Organizace 24%.

Mluví se tady o lidech, u kterých v mnoha případech onu nemoc nespatříte pouhým okem. Proto se označují jako „neviditelné nemoci“. Spousta z nich má své každodenní „lžičky“. Užívání některé konkrétní odrůdy, nebo extraktu, by jim určitě pomohlo a mohli by tak své dny trávit i jinak, než počítat, co mohou anebo nemohou dělat.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!