Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Konopí semena bohů, a nebo jak lidé dostali rozum

Konopí doprovází lidstvo již od svého počátku. Zmínky o pěstování a užívání z Asie a starého Egypta jsou široce známé.

Dnes tu máme článek o konopí  z pohledu dneška i minulosti a to jako plodinu která může zlepšit svět.

O této bylině by se daly napsat stohy stránek. Publikovány jsou tisíce knih po celém světě, časopisů, odkazů na netu, článků, referátů, vědeckých témat či lékařských referátů. Ale i přesto to nemá tato bylina mezi širokou veřejností na růžích ustláno. Vede je k tomu neznalost tématu, strach z represí i dlouholetý boj politicko-nadnárodních-farmaceutických-lobistických zájmových skupin, které vám raději prodají chemický lék, než by přišli s osvětou, či spíše aby nepřišli o tučné zisky z medikamentů, které mnohdy vůbec nemocnému nepomůžou. konopí-v-minulosti

Podobných úvodů k článkům na téma Konopí jakým je i tento je nesčíslně. Naštěstí už žijeme v demokratické zemi a jako o všem kontroverzním si nemusíme šeptat. Ovšem jako vše, tak i Konopí má své světlé stránky, ale i ty tmavší.

 

Trocha pozitivní osvěty

Léčebné konopí pomáhá v léčbě rakoviny, roztroušené sklerózy, astmatu. Pacienti, kteří ji nelegálně vyzkoušeli a pomohl jim od bolesti nebo nechutenství, nebudou muset běhat po ulicích a shánět ji od dealerů a nehrozí jim, že je za držení lehké drogy zavřou. Teď ji dostanou na předpis.

 

Nevyléčí, ale pomůže…. Konopí se pořád „prý“ ještě zkoumá a vědci odhadují, že časem přijdou na to, že může léčit třeba rakovinu.Teď jsou si ale jisti, že pomáhá zmírňovat některé projevy nemocí.

chuť-k-jídlu Pomáhá od bolesti při různých neurologických poruchách, ztuhlosti při roztroušené skleróze, vrací chuť k jídlu, snižuje oční tlak a doporučuje se užívat ho při rakovině prsu, nádorech štítné žlázy, nebo rakovině tlustého střeva.

 

Užívala ho i královna Viktorie a jistě i nejenom ta, prý na menstruační bolesti, ale poradí si i s astmatem, cukrovkou a tlumí projevy Alzhaimerovy a Parkinsonovy nemoci.

královna-viktorie

Mastičky na všechno. Konopí přidávané do mastí léčí klouby a pomáhá i pacientům s lupenkou, atopickým i jiným ekzémem a suchou pokožkou.no.  Obsahuje totiž takzvané kanabinoidy, které mají spoustu léčebných účinků. Příznivě působí zejména při léčbě ekzémů, opruzenin, oparů a zvláčňuje suchou, podrážděnou a popraskanou kůži. Mezi jeho typické vlastnosti patří zmírnění bolesti a zklidnění postiženého místa.

konopná-mast

Daly by se napsat stovky nemocí a neduhů na které konopí pomáhá, či spolupomáhá a usnadňuje pacientům jejich život s nemocí, tak proč tedy tolik tajemného kolem této zmíněné byliny.

Konopí se dnes jeví i jako strategická rostlina, protože její využití je nejenom léčebné, ale i pěstitelsky výnosné a užitečné, lez připomenout k výrobě Papíru, Textilu, v Potravinářství, v Kosmetice i jako Energie a Biomasa a již zmíněných Léčivech.

 

lečebné-konopí
A teď trochu té temné stránky:

Konopí se dá zneužít a tím mám teď namysli mladé „nerozumné uživatele“ kteří pod vidinou širších obzoru, nechápou výraz „rekreační užívání“ a pokuřují konopí neustále, čímž jsem si jako rodič prošel u svého syna, který před léty propadl školnímu vábení kamarádů a jelikož ho nebrzdila brzda rozumu, propadl až na samé dno. Jelikož žil po rozvodu u své matky, já jakožto otec jsem to zjistil až když už bylo skoro pozdě. Nikoliv represí, ale kamarádskou osvětou jsem syna vyvedl z období nepochopení.

A tak by to mělo vypadat i ze strany státních orgánů, nikoliv vězněním a represivním sklonem k řešení této problematiky, ale rozumným přístupem k tématu. Po celém světě již řada států přistoupila k uvolnění konopí z kleští nepochopení, ale jsou bohužel i takové kde si stále hrají na dobu inkvizice.

inkvizice

Jak pak jinak takovému mladému uživateli chcete vysvětlit, že ta bylina kterou pokuřuje a je mu po ní dobře, cítí se uvolněný, má otevřené široké myslící obzory i když za cenu lenosti, je mu zakazována…když např. jeho matce která trpí rakovinou, AIDS či roztroušenou sklerózou usnadňuje trpký a bolestný život……

 

 

zdroj: svobodnenoviny.eu

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!