Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Konopný olej v kuchyni

Je konopný olej prospěšný lidskému organismu? Jen jedna lžička oleje z konopí vám dodá většinu zdravý potřebných látek.

Průmyslové konopí (Cannabis sativa), konkrétně konopí seté, obsahuje konopné semeno, ze kterého se lisuje olej. Olej obsahuje mnoho prospěšných látek, a odborníci na zdravé stravování radí zařadit ho do svého jídelníčku ve formě jedné kávové lžičky konopného oleje denně. semena-konopi-a-konopny-olej

Konopný olej obsahuje jen nepatrné množství THC, ale velké množství zdraví prospěšných složek. Díky tomu se z průmyslového konopí vyrábí za studena lisovaný konopný olej. Tento potravinový zázrak má výjimečné zastoupení spousty zdraví prospěšných látek, například nenasycené mastné kyseliny, fytosteroly, minerály a vitamíny A, B, C, D a E.

Oproti ostatním druhům rostlinných olejů je i méně mastný, a tudíž vhodný při některých dietách. Tento olej působí zejména jako antibiotikum, pomáhá podporovat imunitní systém. Olej je hypoalergenní, příznivě obnovuje hydratační lipidovou i pH rovnováhu a ukázalo se také, že odstraňuje symptomy ekzému.

Působí velmi dobře také jako olejový zábal na vlasy a jeho vtírání do nehtových lůžek posiluje růst a zdraví nehtů.

Ve Velké Británii se používá jako podpůrný prostředek při léčbě AIDS. Jeho účinek je však velmi všestranný.

Charakteristika konopného oleje

konopny-olej Konopný olej je zelené barvy s typickou výraznou konopnou vůní, lehce oříškovu chutí. Používá se výhradně za studena, buď pro přímou konzumaci, nebo pro dochucení salátů, pomazánek, marinád a studených omáček, stejně jako dochucovadlo do zálivek a již hotových pokrmů teplé kuchyně.

Konopný olej se uchovává v chladu a temnu. Tento nápis na etiketách mnoho lidí nebere příliš vážně, ale v případě konopného oleje by se tato výzva měla respektovat.

Světlo je totiž největší nepřítel plnohodnotných olejů, protože mnohonásobně urychluje reakci mastných kyselin se vzdušným kyslíkem. Navíc ve studeném oleji probíhá mnohem méně reakcí a pomaleji. Nenechávejte ho proto v chladničce.

Zdravotní přínos konopného oleje

Obsahuje 25% proteinů – aminokyseliny tvoří složku stavební tkáně
Obsahuje 80 % nenasycených mastných kyselin, omega 6 a omega 3 – tělo si je nedokáže samo vytvořit a je závislé na jejich přísunu z jídla. Jejich účinek spočívá v minimalizaci zánětů v organismu, jsou nezbytné pro správnou funkci našeho organismu, brání degenerativním změnám buněk. Působí preventivně proti srdečním onemocněním, proti depresím a poruchám paměti a také snižují hyperaktivitu u dětí.
Minerály – stopové prvky, které působí pozitivně na lidský organismus: hořčík, železo, draslík, vápník
Antioxidanty a vitamíny – A, B,C, D, E a K

NOVINKA: Nyní u nás můžete objednat i legální konopný výtažek CBD, jehož léčivý potenciál hraje zásadní roli v léčivých vlastnostech Fénixových slz.

Více informací právě zde.

zdroj: zdrave.cz

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!