Pražská policie nadále tlačí a navrhla obžalovat Jiřího X. Doležala (JxD) a bývalého zástupce šéfredaktora časopisu Jaroslava Plesla z šíření toxikomanie. Vracíme se na začátek?!

jiri dolezalČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že policisté obžalobu odeslali státnímu zastupitelství minulý týden.

Na posun v případu upozornila Česká televize.
Oba muže policie obvinila letos v srpnu kvůli článku, jehož součástí byla rozostřená fotografie, k jejímuž zaostření mělo čtenářům pomoci vykouření marihuany. Součástí daného vydání týdeníku navíc byly cigaretové papírky pro výrobu marihuanové cigarety, přičemž nápis na titulní straně avizoval, že tyto předměty mají posloužit právě k její výrobě.

Policisté si nechali vypracovat znalecký posudek u odborníků v oboru školství a kultury a v odvětví výtvarného umění, reklamy a marketingové komunikace. Oslovení experti posuzované jednání označili za šíření toxikomanie.
Doležal byl obviněn jako autor článku, Plesl pak jako odpovědná osoba, která v době schvalování daného vydání zastupovala nepřítomného šéfredaktora. Plesl v současné době působí jako zástupce šéfredaktora časopisu Týden. V případě prokázání viny hrozí oběma až pět let vězení či pokuta.
Týdeník Reflex v srpnu reagoval prohlášením, že Doležal byl obviněn za anekdotu. „K obvinění Doležala stačilo pouze osm slov, které tvoří vtip na titulce článku 15 gramů trávy z vydání 12/2013, který mapoval uplynulou konopnou sezonu,“ uvedl tehdy Reflex na svém webu

Kauzu budeme sledovat a nadále vás informovat. Držíme palce JxD !

zdroj: ceskenoviny.cz

Akce semena konopi Nuka Seeds

1 komentář

  1. Je to banda ignorantů a přeju jim ,aby všichni onemocněli minimálně roztroušenou sklerózou a poznaly ,jak to pomáhá.
    Je zvláštní ,že v jiných koutech světa je tato rostlina legální ,jako například v Kanadě a tady je to droga a zakázaná rostlina.
    To bude asi tím podnebím.Tady u nás je nějaké radioaktivní a dělá z rozumných lidí idioty.
    Chtěl bych vidět ty znalce ,kteří zmíněný posudek vytvářeli. Držím vám palce pánové a věřím ,že konečně vyhraje rozum a logika nad debilitou a omezeností.

    Odpovědět

Komentuj