Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Obžalujte ho! Policie doporučuje obvinit JxD ze šíření toxikomanie

Pražská policie nadále tlačí a navrhla obžalovat Jiřího X. Doležala (JxD) a bývalého zástupce šéfredaktora časopisu Jaroslava Plesla z šíření toxikomanie. Vracíme se na začátek?!

jiri dolezal ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že policisté obžalobu odeslali státnímu zastupitelství minulý týden.

Na posun v případu upozornila Česká televize.
Oba muže policie obvinila letos v srpnu kvůli článku, jehož součástí byla rozostřená fotografie, k jejímuž zaostření mělo čtenářům pomoci vykouření marihuany. Součástí daného vydání týdeníku navíc byly cigaretové papírky pro výrobu marihuanové cigarety, přičemž nápis na titulní straně avizoval, že tyto předměty mají posloužit právě k její výrobě.

Policisté si nechali vypracovat znalecký posudek u odborníků v oboru školství a kultury a v odvětví výtvarného umění, reklamy a marketingové komunikace. Oslovení experti posuzované jednání označili za šíření toxikomanie.
Doležal byl obviněn jako autor článku, Plesl pak jako odpovědná osoba, která v době schvalování daného vydání zastupovala nepřítomného šéfredaktora. Plesl v současné době působí jako zástupce šéfredaktora časopisu Týden. V případě prokázání viny hrozí oběma až pět let vězení či pokuta.
Týdeník Reflex v srpnu reagoval prohlášením, že Doležal byl obviněn za anekdotu. „K obvinění Doležala stačilo pouze osm slov, které tvoří vtip na titulce článku 15 gramů trávy z vydání 12/2013, který mapoval uplynulou konopnou sezonu,“ uvedl tehdy Reflex na svém webu

Kauzu budeme sledovat a nadále vás informovat. Držíme palce JxD !

zdroj: ceskenoviny.cz

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!