Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Ozdravná kůra pro rostliny konopí

ozdravná kůra pro rostliny konopí

Ozdravná kůra pro rostliny konopí

Když vaše rostlina konopí onemocní, přirozenou reakcí je diagnostikovat nemoc a najít jádro problému.

Ale je nějaký způsob, jak pomoci vaší rostlině, zatímco se zotavuje?

Následující tipy jsou vlastně velmi jednoduché kroky, které vašim rostlinám pomůžou snad od každého druhu stresu. Můžete to brát jako takové ozdravné tonikum, které možná nevyřeší všechny příčiny problémů, ale na sto procent udrží vaše rostliny konopí ve formě a pomůže jim lépe se zotavit.

Tyto tipy vám pomohou vyřešit následující problémy:

  • Problémy s žloutnoucím listy (přebytek světla, kořenové problémy, nadbytek a nedostatek vody)
  • Nutriční deficit
  • Stres způsobený teplem
  • Zamoření škůdci

Suplementy, kterou pomáhají rostlinám konopí

Tyto doplňky nemají kouzelné schopnosti, ale dovedou vašim rostlinám ulehčit obrovským způsobem. Mezi ty nejběžnější patří:

Mořské řasy/chaluhy

mořské řasy jsou zdrojem živin Chaluha obsahuje stopové množství stovek druhů živin a minerálů, a mimo jiné má zvláštní, ne příliš dobře pochopené vlastnosti, které dovedou zmírnit úroveň stresu u rostlin, včetně konopí. Díky těmto unikátním vlastnostem jsou mořské řasy jednou z běžných ingrediencí různých typů nutričních doplňků, v některých případech dokonce zastávají funkci v základním výživovém balíčku.

Na trhu najdete například doplňky, které by si někdo spletl s hnojivem, ale ve skutečnosti se jedná o směsi plné vitamínů, aminokyselin a přírodních rostlinných hormonů. Výhodou těchto produktů je, že je můžete využít v jakékoliv fázi růstu. Podporují růst rostliny, její vzhled a celkový zdravotní stav.

Křemík

Tento prvek posiluje buněčnou stěnu jednotlivých buněk vaší rostliny. Nadbytek křemíku sice není nijak zvlášť nutný pro zdravý růst, ale má spoustu zajímavých vlastností. Vaše rostliny budou nejen fyzicky silnější a něco vydrží (kdyby na ně třeba spadla lampa), ale budou odolnější proti stresu způsobeným teplotními výkyvy (horko, chlad). Křemík také dovede rostlinu ochránit proti jistým toxickým látkám a ulehčuje zpracování těch potřebných látek.

Dobrým příkladem je například tento produkt.

Kompostový čaj

kompostový čaj je ráj pro konopí O tomto malém zázraku jste už jistě slyšeli. Jedná se o roztok, který je kombinací vody a kompostu. Tento rostlinný koktejl obsahuje obrovské množství živin a mikroorganismů. Jediná sklenička tohoto mixu v sobě ukrývá víc mikroorganismů, než je na světe lidí. Zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak.

Rostliny konopí, kterým byl tento čaj podán, rostou o něco rychleji, mají zdravější odstín zelené a mají mnohem větší odolnost proti nemocem a nutričnímu deficitu.

Jak se k tomuto čaji dostat? Úplně nejlepší volbou je vyrobit si svůj vlastní. Budete mít jistotu, že používáte kvalitní suroviny bez chemických příměsí a hlavně to bude váš vlastní výtvor, na který budete moci být právem hrdí. Pokud si nevíte rady, jak začít, podívejte se náš návod, který vám jistě přijde vhod.

Konopí zvládne i méně světla

světlo musí být v normě Rostliny konopí, které mají menší nedostatek světla možná nebudou růst tak rychle, jak si myslíte, ale budou překypovat životem a porostou zdravě. Můžete si toho všimnout i při pěstování indoor metodou. Listy, které jsou ve spodních patrech a nemají dostatek světla jsou podstatně zelenější a svěžejší než ty, které jsou na vrcholu.

Příliš jasné světlo sebou nese určitá rizika, ale to pěstitelům moc nevadí, jelikož se snaží rostliny vypěstovat co nejrychleji. Už jste si možná někdy všimli, že rostliny pod velkým a silným světlem mají tendenci být robustní a růst rychleji, než rostliny se slabším světlem.

Ale všechno se někdy může trochu pokazit, když se snažíte pěstovat na maximum. Pokud by se tedy rostlina dostala do útlumu, snižte intenzitu svícení. Nejjednodušší způsob je zvednout světla trochu výš.

Prodlužte rostlinám konopí noční cyklus

světelný cyklus je důležitý Když snižujete intenzitu svícení, někdy není na škodu nechat vaše rostlinky spát o trochu déle. Jakmile stres odezní, vždy můžete najet na starý režim.

Při vegetativní fázi jsou rostliny zvyklé mít světlo v rozmezí 18-24 hodin. Snižte toto období na 16-18 hodin, ať si trochu odpočinou.

Ve fázi kvetení udržujte cyklus 12/12. Kdyby jste denní cyklus zkrátili, rostlina by možná dozrála rychleji, ale mohli by jste se ošidit o lepší úrodu.

Mějte teplotu pod kontrolou

dávejte pozor na teplotu Nadměrné množství tepla (nebo chladu) uvádí rostlinu konopí do stresu a tak pak nemůže normálně fungovat. Stejně jako si lidé libují v optimální teplotě, rostliny to mají identické a při vyvážené teplotě se jím daří nejvíc.

Někteří pěstitelé možná občas zápasí s nadměrným teplem, ale vás se to už určitě netýká, jelikož jste se poučili z předchozích bodů, kdy snižujete intenzitu svícení a necháváte rostliny déle ve tmě. Tyto procesy přirozeně sníží teplotu.

Udržujte teplotu v rozmezí 21-27 stupňů. Žádný tepelný stres vás pak nijak neohrozí. Naopak se rostliny budou moci v klidu ustálit a vzpamatovat se z nějaké stresové situace.

Když se vám přihodí nějaká komplikace, hlavně zachovejte chladnou hlavu a snažte se identifikovat příčinu problému. Udělejte pak maximum proto, aby jste měli rostlinu opět zdravou. Těchto pár bodů vám pak přijde vhod.

Ale předem doufáme, že vám všechno půjde od ruky a nedostanete se do nějaké komplikované situace.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!