Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Pěstování – První fáze aneb výběr vhodného semene

Semena marihuany jaké zvolit Jakou zvolit pěstitelskou taktiku, jakou odrůdu zasadíme nebo kde a pomocí jaké metody se letos budeme snažit o vyprodukování kvalitní a zdravé sklizně. Článek je vlastně jakousi částečnou sondou do světa obklopujícího onu bylinu, jež nás tak fascinuje, jednoduše baví, léčí a v neposlední řadě nutí o mnohém přemýšlet i z jiného úhlu pohledu. Převážně však půjde o sondu namířenou na ten správný a efektivní výběr osiva určeného pro vytvoření základního kamene naší budoucí úspěšné a bezproblémové sklizně. To vše samozřejmě v našich zeměpisných podmínkách.

Rok od roku nám konopný trh nabízí stále větší a pestřejší výběr osiva od různých producentů. Jedná se o méně či více známé konopné seed banky, amatérské skupiny nadšenců, které semena nakoupená od jiného producenta dále balí a nabízejí ve vlastních prodejních obalech. Zcela jistě neplatí, že největší či nejstarší producent semínek musí být i ten nejlepší. Při našem výběru vhodného osiva cílíme především na co nejkratší dobu květu a s ní spojené brzké zrání. To je důležité, abychom rostlinu mohli sklidit co nejdříve, tedy než přijdou podzimní plískanice a s nimi spojené riziko vzniku plísní či polámání silným větrem. Máme-li možnost pěstovat na balkóně nebo v dobře větraném skleníku, jsou naše možnosti ve výběru rozšířeny i o kultivary s dobou květu o něco málo delší, ne však delší než 10 týdnů.

Další variantou je pořídit si semena autofloweringových strainů, jež je možno snadno pěstovat, a sklízet již dva a půl měsíce od vyklíčení. To je možné díky zkřížení s konopím rumištním, majícím schopnost raně nakvést a v květu pokračovat i při dlouhých světelných periodách. Rostliny tedy okolo tří až čtyř týdnů rostou, aby poté samovolně začaly kvést a postupně dozrávat. Jsou zpravidla malé, s tomu odpovídajícím výnosem. I na tom se však usilovně pracuje a na trhu se objevují tzv. superautomaty, rostliny se stejným nakvétacím genofondem, ale zároveň i s obrovským růstovým potenciálem. Ve finále tedy můžeme uprostřed srpna sklízet nádherně vzrostlou, dvoumetrovou, pryskyřicí z letního slunce obalenou, zdravou a květy obsypanou krásku. Přistupme tedy již k samotnému výběru osiva, z jehož produkce se budeme moci nakonec radovat. Velmi kvalitní a ucelenou řadu ryze outdoorových semen nám nabízejí například následující seed banky, u nichž si vždy dovolím i malý tip na případné favority.

Máme tu Sensi Seeds s jejich bohatým Early Skunkem, povstalým křížením s neméně výnosným strainem Early Pearl či Dutch Passion a jejich Purple, Shaman či Frisian Dew.

Royal Queen Seeds nabízí levnou a proklepnutou dvojku Special Queen a Special Kush, Ministry of Cannabis přináší své verze oblíbených a nenáročných strainů Big Bud XXL nebo Early XXX a v neposlední řadě se můžeme spolehnout na kanadské Next Generation a jejich super rychlého Timewarpa či Avalona.

Také u Green House Seeds nalezneme The Church či po odolnosti vůči plísni pojmenovaný AMS. V hledáčku zájmu bych určitě zaostřil i na Biddy Early, vyženěnou věhlasnými a legendárními Serious Seeds sňatkem s Magus Genetics. Rozhodneme-li se pro autoflowering, určitě bych se zaměřil na seed banku Grassomatic, jež spolupracuje a produkuje feminizovaná semena společně s Joint Doctorem, což je osoba, díky níž dnes autofloweringové strainy sázíme a těšíme se z jejich báječných vlastností.

Dnes má autoflowering ve své nabídce většina seed bank a jejich kvalita je více či méně standardní.

Takže než píchnete rýč do matičky země, nechte si to projít v klidu a dýmu hlavou…

zdroj konoptikum

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!