Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Pěstovat Sativu, Indicu, nebo hybridní konopí ?

Pěstovat Sativu, Indicu, nebo hybridní konopí ?

Pěstovat Sativu, Indicu, nebo hybridní konopí ?

Výhoda vlastnoručního pěstování marihuany je hlavně ta, že si můžete levně vypěstovat genetiku, která vás zajímá. Nicméně, ne všechny konopné odrůdy se hodí právě pro vaši zahrádku, protože v závislosti na genetice se každá chová trochu jinak.
Proto se vám v tomto článku pokusíme trochu popsat základní vlastnosti hlavních genetik, které by měl vzít každý nový pěstitel v potaz před tím, než si pořídí svoje první semínka.

Indica

Indica odrůdy jsou vyhlášené fyzicky uklidňujícím efektem, který je ideální pro relaxaci u dobrého filmu nebo před spaním. Vznikly v regionu Hindu Kush nedaleko Afghánistánu, kde si vyvinuly silné vrstvy pryskyřice jako ochranu před tamějším drsným podnebím.

Typické rysy indika rostlin:

 1. Kratší doba kvetení,
 2. vysoké výnosy,
 3. účinky: sedativní, relaxační,
 4. vhodná pro léčbu úzkostí, nespavosti, bolestí a svalových křečí,
 5. morfologie: malá velikost, husté a širší listy.

Vzhledem ke kratší době kvetení a pro vyšší výnosy je indica velice populární mezi pěstiteli. Kratší doba kvetení znamená, že rostliny dospívají rychleji než kmeny sativa, což umožňuje jejích vysazení do venkovních prostorů i v klimatických podmínkách s krátkým teplým obdobím. Pro pěstitele v interiéru to zase znamená více sklizní za rok. Navíc další výhoda při kultivaci indiky je její malý vzrůst, což je vhodné pro zahradu či pěstební místnost, kde je omezený růstový prostor a přímé sluneční záření je nejvyšší prioritou.

Sativa

Sativy obvykle evokují povzbuzující a povznášející účinky, které podporují fyzickou aktivitu. Je velice vhodná pro společenské akce a kreativní projekty. Daří se ji nejlépe v mírných oblastech blíže k rovníku.

Typické rysy sativa rostlin:

 1. Delší doba květu,
 2. nižší výnosy,
 3. účinky: povznášející, kreativní, intelektuální,
 4. vhodná k léčbě deprese, ADD/ADHD, únavy a poruchy nálad
 5. morfologie: vysoká, štíhlá s tenkými listy

Sativa genetika pochází z krajin poblíž rovníku, kde jsou dlouhá léta a zimy mírné. Obecně platí, že nejsou vhodnou volbou pro pěstitele, kteří hledají vysoké výnosy a její vysoký vzrůst může také působit problémy. Nicméně, pokud máte větší zájem o radost z pěstování než o výnos, pak jako znalec oceníte poznávání sativa odrůd a jejich různé efekty.

Sativy také nabízejí některé pozitivní vlastnosti, pokud jde o růst. Například delší doba cyklu kvetení může být kompenzována rychlejším vegetativním růstem. Navíc některé čistokrevné sativy již byly úspěšně vyšlechtěny s rychlejší dobou květu a zvýšenými výnosy. Také tím, že pochází od rovníku, zvládají lépe teplo než většina Indic, což je ideální pro skleníky a zimní zahrady, kde je regulace teploty obtížná nebo nákladná v letních měsících.

Hybrid

Hybridy v sobě mísí to nejlepší z obou genetik konopí. Většina velice kvalitních odrůd posledních let jsou hybridní směsi různých genetických kmenů. Většinou se přiklání k jedné straně spektra a mají tudíž buď indica, nebo sativa-dominantní vlastnosti.

Typické rysy hybridních rostlin

 1. Doba květu se liší,
 2. mnohé z nich mají velmi vysoké výnosy,
 3. účinky: směs sativa a indica efektů,
 4. vhodné k léčbě: tento údaj se mění na základě genetiky,
 5. morfologie: široká škála modelů růstu.

Hybridní odrůdy mají občas ještě kratší dobu kvetení než indiky. Mohou mít také sativa dominantní vlastnosti a přitom mít stejné nebo i vyšší výnosy než čistá indica. Vzhledem k tomu, že to jsou kříženci, mohou míchat atributy obou genetik a tak není divu, že tvoří většinu současného trhu.

Myslíte si, že je lepší pěstovat Indicu, Sativu nebo hybridní kmeny? Podělte se s námi o váš názor a zanechte zde váš komentář.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!