Konopná mast návod na výrobu

Suroviny
• při normální teplotě usušené samičí rostliny konopí, ručně rozdrcené (nikoliv na prášek)
• 100% rostlinný tuk na smažení – např.: IVA, VISA, LUKANA; nelze použít vyškvařené vepřové sádlo

Postup:
250g tuku dáme v hlubokém pekáči do trouby vyhřáté na 110°C. Po jeho rozpuštění přidáme 50g konopí a rozmícháme dřevěnou vařečkou. Teplotu udržujeme na 110°C po dobu 3 hodin a občas promícháme. Po 3 hodinách luhování vypneme troubu a necháme 24 hodin stát. Poté opět zahřejeme na 110°C na dobu 3 hodin a občas promícháme. Necháme vychladnout tak, aby tuk byl ještě tekutý a prolisujeme jej přes plátýnko (např. hadr z prostěradla). Mastička je hotova a plníme ji, pokud možno ještě tekutou, do kelímků. Zbylý konopný odpad lze ještě jednou vyluhovat. Postup je stejný, pouze použijeme poloviční množství tuku. Kvalita a účinky jsou stejně dobré jako u mastičky vzniklé z prvního luhování.

Účinky:
Mast má antivirové, antibiotické, protiplísňové účinky. Pomáhá při zánětech, opruzeninách, proleženinách, oparech, ekzémech, poúrazových artrózách, bércových vředech, tlumí artritické bolesti atd.

Aplikace:
Jednou až třikrát denně potřebná místa slabě natřít. Výjimečně se může objevit přecitlivělá reakce v místě aplikace napuchnutím.

autorem receptu je pan Josef Ponikelský

[popularpost items=“3″ showthumb=“yes“ date=“no“ cat_name=“lecebne-vyuziti-marihuany“ ]

NOVINKA: Nyní u nás můžete objednat i legální konopný výtažek CBD, jehož léčivý potenciál hraje zásadní roli v léčivých vlastnostech Fénixových slz.

Více informací právě zde.

Akce semena konopi Nuka Seeds

Zpětné odkazy a Pingbacky

Žádné zpětné odkazy a pingbacky pro tento článek

10 komentářů

 1. Zdravím,prosím o radu,zda se může k výrobě masti použít i čerstvá neusušená surovina,případně jaké množství asi na 1kg vnitřního sádla.Díky.

  Odpovědět
  1. Ahoj,čerstvou nelze použít.

   Odpovědět
   1. proč máto jiné učinky

    Odpovědět
   2. NAopak v jednom příspěvku je uvedenno, že mast z čerstvé marihuany je účinější než ze sušené. Kde je pravda??

    Odpovědět
 2. Mohu přidat do vazeliny na vyrobu konopne masti kokosovy olel?

  Odpovědět
 3. Prosím má někdo zkušenost s mícháním tuku v masti?mám 3 sádla a docela bych zkusila přidat budto omegu a nebo ivu 100procentní tuk.Nerada bych to ovšem náko pokazila.1 aby to bylo dohromady 1kg.

  Odpovědět
  1. Pro tužší konzistenci doporučuji včelí vosk, mám vyzkoušeno.

   Odpovědět
 4. Prosim to je recept z bobulek?Jeste nemam zkusenosti.Dekuji

  Odpovědět
  1. Do masti v první řadě sušené zelené listy a za druhé květenství s listy. Obsah THC není u masti až tak důležitý, ale určitě není na škodu

   Odpovědět
 5. Dobrý den. Zkoušel jsem rozpustit tinkturu v bílé lékařské masti. Samozřejmě rozehřáte v horké vodě. Vůbec se to nechtělo spojit. Kde jsem dělal chybu?

  Odpovědět

Komentuj