Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Jak si udělat vlastní kosmetiku z konopí?

domácí kosmetika z rostliny konopí

Jak si udělat vlastní kosmetiku z konopí?

Nikoho nepřekvapí, že má rostlina konopí mnohdy až blahodárné účinky na lidské zdraví. Jsou zde takoví jedinci, podle kterých rozsah schopností této rostliny nezná meze. Není se čemu divit, jelikož se stále objevují nové a nové možnosti využití této magické bylinky.

Jedním z trendů dnešní doby je použití konopí v kosmetických přípravcích. Jedná se především o různé typy olejů, krémů a balzámů.

Je vždy dobré, když máte nějaký tento přípravek po ruce. Bylo prokázáno, že konopné produkty poskytují úlevu od bolesti, ať už se jedná o chronický, nebo akutní typ. Nanášejí se přímo na kůži a je zde takřka nulová šance, že by vás mohly uvrhnout do onoho opojného rauše. Dají se bez problému použít v práci anebo v situacích, kdy není možné užívat konopí jinými, běžně známými způsoby.

Samotná výroba těchto přípravků není tak náročná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jestliže máte zkušenost s výrobou konopného másla či oleje, bude pro vás výroba krémů a balzámů snadnější. Recepty jsou v mnoha ohledech podobné. Pojďme tedy na to.

Balzám z konopí a jak je připravit

konopný balzám

Ingredience:

 • 7-10 gramů usušeného konopí
 • 1,5 šálku kokosového oleje
 • 1/3 šálku olivového oleje (není povinné)
 • 1/3 šálku včelího vosku
 • pečící papír
 • hrnec
 • skleněná nádoba
 • kousek plátna
 • pár kapek esenciálního oleje (dle vlastního výběru)
 1. Předehřejeme si troubu na 115 stupňů a rozprostřeme si usušené konopí na pečící papír. Aby byla sušina použitelná, musí proběhnout dekarboxylace. Jakmile je trouba předehřátá, vložíme do ní plech s konopím a necháme „péct“ 25-30 minut.
 2. Zatímco je sušina v troubě, smícháme v hrnci kokosový a olivový olej a ohříváme při nízké teplotě. V této fázi je nutno směs neustále míchat.
 3. Připravené konopí vyjmeme z trouby a vložíme do hrnce s oleji. Udržujeme nízkou teplotu a mícháme lehce 20-25 minut. (Teplota musí být opravdu nízká. Při vysoké teplotě by se konopí znehodnotilo a mohlo by ztratit mnoho ze své potence. Nechcete přece přijít o THC a další kanabinoidy).
 4. Po určené době sundejte hrnec z pánve a proceďte jeho obsah skrze plátno do skleněné nádoby.
 5. Ve stejném hrnci si začněte pomalu rozehřívat včelí vosk. Jakmile je roztopený, postupně vmíchávejte obohacený olej. V této fázi můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. Běžně se používá například máta, levandule, nebo tea tree olej.
 6. Teď už jen počkat, až bude celá směs řádně promíchána a můžete ji postupně rozlévat do nádob určených pro balzám.

Jak si vyrobíme krém z konopí?

krém z konopí

Celkový výrobní postup je identický jako ten předešlý, stačí je přidat následující ingredience:

 • Šálek gelu aloe vera
 • Čajová lžička vitamínu E v oleji
 • 2 lžíce kokosového másla.

Jelikož je krém daleko řidší než balzám, můžete přidat více olivového či kokosového oleje.

Mějte na paměti, že krém mnohdy není tak řídký, jak byste si přáli, takže vhodně zvolte nádobu, do které jej vložíte. Ideální je klasická plastová nádoba s pumpičkou, jako je tomu u tekutých mýdel. Krém však musí být dostatečně řídký. Pokud si nejste jistí finální hustotou, můžete použit uzavíratelné nádob na pleťové krémy. Svůj účel splní.

Teď už máte hotový jak balzám, tak krém. Trvanlivost těchto produktů nebývá nijak zvlášť dlouhá, ale dobré uskladnění může prodloužit životnost o nějaký ten měsíc. Skladujte tedy v chladném místě bez světla.
Balzám nebo krém používejte jako kterýkoliv jiný. Naneste je na bolavé místo a nechte THC s ostatními kanabinoidy dělat svou práci.

Můžeme si tyto produkty nějak obohatit?

další produkty z konopí

Samozřejmě. Na celém výrobním procesu je skvělé to, že do receptu můžete přidat skoro cokoliv. Ať už by se jednalo o něco léčivého nebo aromatického, vždy se to na finálním produktu nějak projeví. Pro příklad uvedeme následující varianty:

Obarvený balzám na rty: když přidáte do olejové směsi a voskové směsi zmrzlé maliny, budete mít vlastní domácí balzám, za který by se nemusel stydět žádná velká firma.

Ochucený balzám na rty: namísto zmrzlých malin přidejte do směsí med, který dodá celkovému produktu sladkost. Do směsi vosku a oleje můžete ještě přidat kakao. Kdo by nechtěl chutnat po čokoládě?

Pomoc při artritidě: jestliže trpíte na bolesti kloubů, hodilo by se do směsi přidat i trochu kajenského pepře. Tento produkt pak bude na bolest působit daleko efektivněji. Dávejte ale pozor, aby se vám takový balzám nedostal do očí.

Úleva od bolesti hlavy: Ať už klasická bolest hlavy nebo migréna, i s tímto si balzám dovede poradit. Do směsi vosku a oleje můžete přidat 15-20 kapek z extraktů levandule, máty, tea tree a eukalyptu. Balzám pak můžete nanést na čelo, zátylek a krční páteř.

Takto si můžete bez problému připravit krémy, oleje a balzámy z konopí. Účinná látka v těchto produktech je THC, takže doporučujeme vybrat si takovou odrůdu konopí, která obsahuje vyšší procento THC. Semínka Konopí těchto odrůd u nás dozajista najdete.

Teď už zbývá sehnat vše potřebné a pustit se do výroby. Hodně štěstí.