Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Recepty z konopí – konopný med

konopný med

Jak si obohatit váš med trochou konopí? poradíme vám jak na to

Recepty z konopí snad neznají hranice. Tuto magickou rostlinu můžete s jistým dávkováním přidat do obrovského množství jídla, aniž by jste něco zkazili. Co takhle si konopím obohatit takovou dobrotu, jako je med? Ukážeme vám jak na to.

Samotný med používáme běžně jako sladidlo a přísadu do ostatních pokrmů. Můžeme vám ale zaručit, že když přidáte trochu marihuany, váš med bude trochu zajímavější než předtím.

Med s trochou konopí – jak na to?

Konopný med je velmi jednoduchý na přípravu. Samozřejmě můžete najít nespočet variací, ale základní verze je jednoduchá. Když nepočítáme fyzické suroviny, tak jediné dvě přísady jsou čas a teplo. Nic dalšího potřebovat nebudete.

Můžete postupovat krok za krokem podle návodu, nebo se můžete podívat na toto krátké video, ve kterém je vše shrnuto v jedné minutě.

Ingredience:

  • šálek kokosového oleje
  • 3,5 gramu sušené marihuany
  • 300 gramů medu

Základní a mnohdy přehlížený krok – dekarboxylace konopí

Než začnete vůbec nějaký proces míchání/vaření, musíte provést dekarboxylaci sušeného materiálu, který máte. Důvod je prostý. V rostlinách konopí se nachází THCA, což je prvotní forma THC.  Ta se na THC přeměňuje vlivem tepla a času (víc na toto téma v článku o dekarboxylaci). U CBD odrůd se provádí ten samý postup.

med a konopí jsou ideální kombinace do kuchyně

Postup výroby konopného medu

  1. Dekarboxylace konopí – Předehřejte si troubu na 115 stupňů. Připravené konopí si rozmělněte na pečící papír a vložte do trouby. Nastavte časovač na 30-40 minut. Můžete klidně nastavit i větší teplotu, aby se proces urychlil, ale doporučujeme zůstat u prvotního plánu. Nikam nespěcháte. Každých deset minut můžete plech vytáhnout a jemně s ním zatřást, aby se šišky trocho pootočily a lépe vnímaly teplo..
  2. Smíchejte olej a květy konopí – Rostlinný materiál smíchejte s kokosovým olejem a při mírné teplotě povařujte okolo tří hodin. Občas promíchejte.
  3. Proceďte konopný olej – Po třech hodinách míchání se aktivní látky z konopí dokonale rozmělnili. Vezměte hrnec a jeho obsah přeceďte přes lněnou látku do sklenice.
  4. Ohřejte med a smíchejte s olejem – v dalším hrnci můžete připravit med. Ten můžete rozhřát na nízkou teplotu, aby byla struktura trochu řidší. Olejový extrakt s konopím smíchejte s medem a pořádně promíchejte (tuto variantu můžete provádět i za studena a taky pomocí mixéru, ale doporučujeme raději tuto variantu při nízké teplotě).
  5. Pečlivě uschovejte – Jako většinu výrobků z konopí, i tady tento skladujte na chladnějším místě bez světla. Ideální doba skladování je okolo 1-2 měsíců.

Varianta bez oleje – Pokud nemáte kokosový olej, můžete použít i variantu bez něj. Ohřejte si med a nechte ho na nízké teplotě. Rostlinný materiál pak vložte rovnou do medu a po 40 minut zvolna povařujte a míchejte. Po uplynutí této doby medový roztok přeceďte přes lněnou látku do sklenice, kde chcete mít med uskladněn. Když už nepůjde nic cedit, pořádně lněný pytlík zmáčkněte, ať z něj ještě něco dostanete.

Je to trochu paradox, ale mnoho lidi volí raději metodu bez oleje, jelikož je její příprava podstatně kratší a jednoduší. Na druhou stranu je varianta s olejem chutnější a konopný med je pak o něco jemnější a lépe aromatizovaný. Volba je tedy na vás.

Jak dávkovat med z konopí?

Tady záleží na dosti proměnných. Důležitým faktorem je potence zvolené odrůdy, jestli jste volili odrůdy s vysokým obsahem THC nebo ne. Dalším faktorem může být i délka přípravy medu.

Jak výslednou potenci otestovat? Vezměte si obyčejnou sušenku a potřete ji 1/4 ,nebo 1/2 čajové lžičky s medem. Vyčkejte zhruba hodinu a uvidíte, jak vás jednotlivé dávky ovlivní. Pak už můžete dávku buď snižovat, nebo zvyšovat. Časem si vytvoříte svůj vlastní standard na dávkování. Pokud budete takovýto pokrm připravovat pro někoho jiného, vždy raději udělejte trochu slabší variantu a pak zvyšujte.

Tento recept na konopný med je velmi prostý, takže ho můžete klidně vyzkoušet. Pokud máte recept na jiný, trochu upravený, můžete se o něj s námi podělit v komentářích.

Ať vám chutná.