Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Komplikace při pěstování konopí

pěstování konopí a možné komplikace

Jak se bránit proti komplikacím při pěstování konopí?

Pěstování marihuany není jen procházka růžovou zahradou a mnohdy tuto cestu provázejí jisté komplikace. Může se to přihodit komukoliv. Zkušenému pěstiteli i nováčkovi v těchto kruzích. Popíšeme si, co všechno nás může postihnout a jak se proti tomu bránit.

Listy žloutnou a upadávají. Co s tím?

uvadání listů Toto je náznak, že rostlina má nedostatek dusíku, který je důležitý pro výživu. To má za následek, že rostlina používá dusík uchovaný z listů. Tam je uskladněn pro fotosyntézu a výrobu chlorofylu.

Někdy se to takto stane, že se přijdete podívat na své rostlinky a zjistíte, že ty největší listy jsou najednou nažloutlé a uvadají.

Nejlepší bude se listů zbavit. Hmyz přitahuje žlutá barva, takže pokud si ty to listy chcete schovat na kompost, mějte je v uzavřeném kontejneru.

Pokud si všimnete, že i malé listy žloutnou a uvadají, přidejte dusík ve formě výživy pro rostlinu. Použijte například starý dobrý hnůj, krevní moučku, humus nebo další organický materiál bohatý na dusík.

Proč při pěstování cítím jakoby hnilobný zápach?

hnilobný zápach při pěstování Může se tak stát, pokud jedete vyloženě organickou cestou. Tento hnilobný nebo kanálový zápach je způsoben mikroby, kteří se vyskytují v půdě. Tento typ bakterie si libuje ve zavodněném prostředí, například bažina.

V každém případě bude nejlepší, pokud rostlinu ihned přesadíte a vytvoříte pro ni lepší půdní médium.

Rostlina konopí, stejně jako ostatní, potřebuje dostatečnou dávku vody, ale všeho moc škodí. Zavlažujte pravidelně, ať vaše pěstování nepřijde na zmar.

Co znamenají bílé nebo žluté tečky na listech rostliny?

malé žluté a bílé tečky Jestli jste zpozorovali tyto malé flíčky, jste napadeni Sviluškou.

Sviluška je typ roztoče, který saje mízu z listu a na vaší zahrádce tak dokáže způsobit katastrofální škodu. Pouhým okem ji nikdy nezahlédnete, je poměrně titěrná. Lupou ji ovšem spatřit jde, ale při jejím objevení už většinou bývá pozdě.

Na tohoto raubíře je nejlepší buď nějaký predátor nebo nimbový olej. Predátory nalákáte jednoduchým roztokem vody a cukru. Nimbovým olejem lze zase potírat listy.

Rozprašovač s vodou a nějakým alkoholem je taky možnost, ale musí obsahovat aspoň 40% vody.

Špatně jsem zastřihl rostlinu kvůli větvení. Co se bude dít?

špatně zastřiženo Nemusíte se bát, že by ohrozilo vaši rostlinu. Vlastně je to běžně používaná technika zvaná „Fimming“.

Jde v ní o to , že odstřihnete (omylem) 70-80% vrchní části. Zbylá část se bude dále vyvíjet dle vašich představ. Tímto vším se ovlivní růst spodní části pod úrovní odstřižení.

Pokud chcete potom provést opětovné a správné odstřižení, vyčkejte 7-10 dnů, aby se vrchní část díky růstu zahustila.

Rostliny konopí jsou díky fimmingu více košatější.

Kořeny jsou tenké, křehké a hnědé. Co se s nimi stalo?

bídné kořeny Postihlo vás uhnívání kořínků.

Dochází k tomu, když je rostlina zalévána mnohem častěji, než je potřeba. Kořeny potřebují dostatek kyslíku při jejich snaze nalézt vláhu a výživu.

V tomto případě je též dobré přesadit rostlinu do nového půdního základu. Je třeba, aby byl půdní mix dostatečně provzdušněný, takže použijte kokosovou kůru, perlit a kompost dle vaší volby.

Jako výživu použijte ptačí nebo červí trus, kostní moučku a na dusík bohaté suroviny.

Než se nadějete, vaše kořeny budou opět zdravé a plné života.

Našel jsem v okolí pavučiny. Co to znamená?

pavučinky na rostlině Ne, nejsou to žádní pavouci, kteří by se vám dostali na vaši zahrádku, ale, bohužel, zamoření Sviluškou. Tito škůdci kladou vajíčka poměrně rychle a pohybují se jednoduše vzduchem. Zamoření tak bývá poměrně rychlé.

Je třeba se podívat na rostliny, kam až zamoření zašlo. Vezměte si raději lupu, jelikož objevení těchto škůdců pouhým okem bývá náročné.

Jakmile zjistíte rozsah škod, aplikujte opět roztok vody a cukru k nalákání predátorů anebo nimbový olej. Infestace bude zničena.

Našel jsem malé šedé mušky na povrchu půdy. Kde se vzaly?

Pravděpodobně se bude jednat o druh komára z čeledi smutnicovitých. Právě jejich larvy se nachází na povrchu půdu. Většinou při nadměrné vlhkosti.

Je více variant, jak se tohoto komára zbavit. Základem je dobré větrání a odstranění nadměrné vlhkosti. Prostředí pak nebude tak vlhké, tudíž larvy postupně uhynou.

Opět aplikace predátorů pomocí vody a cukru vymýtí tuto malou havěť. Pokud máte možnost, tak dobré bakterie v půdě mohou pomoci proti tomuto škůdci.

Pěstování a scroging. Co to je?

zajímavý stylu scrogu O scrogingu jsme vás informovali nedávno.

Díky této metodě získáte pomocí sítě nad vaší rostlinu kontrolu jak nad jejím růstem, tak na směru kudy bude rostlina růst.

Strategické rozmístění květů v síti vede k větší a kvalitnější sklizni, jelikož spodní části, které následně berou živiny a energii, jednoduše ustřihnete. Energie se pak přesune do květu a šišek. A tak to chcete.

Co se náročnosti týče, je to hlavně o vynalézavosti. Sít může být velmi jednoduchá v rovině a z jednoduchého materiálu anebo mít například oválný tvar. Mimo podporu růstu to vypadá i velmi elegantně.

Proč jsou vlhkost vzduchu a teplota tak vysoké?

vlhkost a teplota při pěstování Teplota a vlhkost jsou nedílnou součástí pěstování uvnitř. Ale také to nesmíte přehnat.

Hlavně v období kvetení je třeba udržovat stabilní hladinu obou těchto faktorů. Takže pokud máte plnou kontrolu nad větracím systémem, nechte vzduch prohánět častěji. V některých případech se stane, že ventilace selže a namísto odvětrávání tepla přivádí do místnosti oxid uhličitý. Ten rostlinu opravdu nepotřebují.

Další důvod pro nadměrné teplo je, když máte světla položená moc nízko. Cirkulace vzduchu je pak problematická a teplejší prostředí zapříčiní usychání.

Pro čerstvý vzduch použijte lepší větrání.

Na listech jsou viditelné žluté a hnědé skvrny. Co mám dělat?

co s těmito tečkami? Tady se nejedná o napadení nějakým škůdcem, ale o nedostatek potřebných živin. Konkrétně nedostatek magnézia a vápníku.

Ty hrají důležitou roli ve výživě rostliny, hned vedle dusíku a draslíku. Slouží hlavně k dobrému vývoji buněčné struktury rostliny.

Pro doplnění těchto látek dobře slouží například kostní moučka, epsomská sůl, dolomitový vápenec a mletý fosfát.

Půda je na dotek vlhká a studená. Je to dobré znamení?

půda je studená a vlhká

Není. Chladné teploty nejdou ruku v ruce u pěstování konopí. Studená půda může mít za příčinu: špatná cirkulace vzduchu, nesprávné střídání období sucha a vláhy, množení bakterií. I kořeny mohou mít problém s přijímáním fosforu.

Aby byly vaše rostliny v teplé a vaše pěstování šlo hladce, držte teplotu na úrovní 22-24 stupňů. Pokud pěstujete doma, nemějte květináče s rostlinami na zemi. Chladná podlaha teplotu jistě nezvedne.

Přidejte taky zdroj tepla v podobě nějakého topení, pokud je třeba. Lepší proudění vzduchu pomůže i kořenům, a díky nim bude i kvalitnější úroda.

Výživu pak můžete aplikovat častěji a v menší míře, aby měla rostlina pravidelný příjem stavebního materiálu na růst.

Doufáme, že vám těchto pár základních informací pomůže při pěstování. Samozřejmě příčin a následků jsou desítky, ba i stovky. Snad se vám nepřihodí ani jedna z nich.

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!