Doprava zdarma nad 1500 Kč

Rychlé a diskrétní doručení

Týdenní slevy a akce

0
0
Subtotal:

Žádné produkty v košíku.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Výrobky z konopí – konopný kokosový olej

Jak se vyrábí konopný kokosový olej?

Kokosový olej a konopí dávají dohromady skvělého pomocníka do kuchyně

Pokud jste fanoušci konopí a máte rádi vaření, musíte vyzkoušet tento konopný kokosový olej. Ptáte se proč? Je to proto, že se jedná o zdravou a chutnou alternativu konopného másla. Na své si přijdou i vegani.

Výroba tohoto oleje je poměrně snadná, takže pokud chcete vaši kuchyň obohatit a máte chuť zkusit něco nového, čtěte dál.

Na co se tento výrobek z konopí používá nejčastěji?

k čemu je kokosový olej z konopí dobrý Stejně jako konopí, tak i tento kokosový olej je takřka univerzální a je nespočet možností, jakým způsobem ho můžete využít. Ve srovnání s konopným máslem má daleko více využití, a to nemluvíme jen o kuchyni. Nicméně, jedná se o fantastickou ingredienci, která se převážně používá při vaření. Je vhodná jak pro každodenní přípravu jídla, tak pro mistrovská díla v honosných restauracích.

Hotový kokosový olej můžete bez problému přidat třeba do čaje, kávy, nebo smoothie a udělat si tak velmi příjemné ráno či dopoledne. A co takhle si přidat tuto ingredienci do lehkého obědu po práci? Všechno je možné s tímto skvělým pomocníkem.

Konzumace kokosového oleje z konopí je taky velmi dobrý způsob, jak vstřebávat důležité látky. Jsou mezi námi totiž tací, kteří konopí nekouří a hledají nějakou příjemnější cestu, jak do těla dostat kanabinoidy a další účinné složky. Logicky pak můžou sáhnout po této zdravé variantě.

Konopný kokosový olej může také sloužit jako základ pro nějakou menší alchymii. Samostatně či v kombinaci se šťávou aloe, nebo včelím voskem vytvoříte skvělé zvláčňující médium.

Recept na kokosový konopný olej

příprava kokosového oleje a konopí Pro tvorbu tohoto oleje musíte vždy zvolit vhodnou odrůdu konopí. Většina uživatelů pak voli takové odrůdy, které obsahují vyšší množství THC. Výhodou je, že v tomto případě nemusíte nutně používat šišky (ty si můžete schovat pro vlastní potřebu). Můžete použít vše ostatní, jako jsou odřezky, kousky stonků, listy a při troše štěstí i pryskyřici, kterou odejmete jemnou třesením s rostlinou.

Věřte nebo ne, ale i tyto části obsahují kanabinoidy.

Tak pojďme na to!

Ingredience a vybavení:

 • 200g/215ml kokosového oleje
 • 50g konopí a rostlinného materiálu (odřezky atp.)
 • Pomalý hrnec (Crock pot). Alternativně můžete použít hrnec s vodou a větší plechovou mísu.
 • Velkou mísu
 • cedník
 • drtička na konopí
 • latexové/gumové rukavice

Návod

V tomto receptu použijte zhruba 200g kokosového oleje. Bude-li se vám zdát, že je toho moc a nebo málo, můžete dávky zvětšit, nebo zmenšit.

 1. Proveďte dekarboxylaci konopí.
 2. Pomocí drtičky rozemelte materiál na co nejmenší kousky. Pokud by jste měli opravdu hodně materiálu, můžete použít mixér.
 3. Nastavte si crock pot na nízkou teplotu. Alternativně do jednoho hrnce dejte vodu, kterou začněte ohřívat na nízkou teplotu. Na tento hrnec pak dejte plechovou mísu, ve které začněte roztápět kokosový olej.
 4. Do roztopeného oleje vložte všechen materiál. Jestli jste použili šišky a nebo hašiš, použijte menší množství (více o dávkování si řekneme za moment).
 5. Použijte 1,5 litru vodu ke zředěni kokosového oleje. Voda zabrání „odvaření“ kanabinoidů a filtruje chlorofyl.
 6. Zvyšte teplotu a nechte na střední teplotě zhruba hodinu. Často míchejte.
 7. Po jedné hodině snižte teplotu.
 8. Při nízké teplotě vaříme 2-4 hodiny. Čím déle budete takto vařit, tím více potentní finální směs bude. Míchejte každou hodinu.
 9. Po dovaření nechte směs nějakou dobu vychladnout.
 10. Směs konopí a oleje přeceďte přes síto do větší mísy.
 11. Zakryjte mísu a nechte ji přes noc v lednici. Chlad oddělí vodu od oleje.
 12. Vezměte si rukavice a vychladlou olejovou krustu odloupněte. Zbytek vody v hrnci vylijte.
 13. Pokud najdete v oleji trochu rostlinného materiálu, můžete tuto směs znovu roztopit a přefiltrovat přes síto. Nechejte potom opět vychladnout.
 14. Váš konopný kokosový olej je na světě!!!

Dávkování a dekarboxylace konopí

jak pracovat s konopím? Před samotným procesem je nezbytné, aby jste provedli dekarboxylaci. Více o tomto procesu si můžete přečíst zde.

Dávkování tohoto oleje je velmi důležité a záleží při tom na spoustě faktorů. Mezi ně patří například vaše odolnost a tolerance na konopí, váha a metabolismus, kýžený efekt, síla výsledného produktu atd.. Co se marihuany týče, není zde ideální množství, které by platilo pro všechny stejně.

Řekněme tedy, že používáte jeden gram kvalitního konopí, které obsahuje 20% THC (200mg) k tvorbě 200g oleje. Čajová lžička (13 gramů) kokosového oleje by pak obsahovala 13mg THC. Při použití jiného rostlinného materiálu bude potence poněkud nižší.

Budete po použití tohoto oleje v rauši?

výhody tohoto oleje Ano, budete. Tento konopný kokosový olej poskytne požadovaný efekt, pokud bude dodržovat předešlé instrukce pro jeho tvorbu. Nemusíme ale připomínat, že konzumovat poživatiny z konopí je trochu jiné, než kouření této rostliny.

 • Nástup onoho efektu je trochu delší. Může to trvat i dvě hodiny, než pocítíte nějaký účinek. Vše je ale individuální a bude záviset čistě na vašem těle, kdy opojný stav naběhne.
 • Jakmile se rauš dostaví, připravte se na to, že může nějakou dobu trvat. Většinou to bývá 4-5 hodin, ale může to být i déle. Takže není vhodné, že si dáte nějaký pokrm před odchodem do práce.

Kokosový olej z konopí vs konopné máslo

kokosový konopný olej vs konopné máslo I konopné máslo se v kuchyni používá hojně. Ve srovnání s olejem je poněkud slabší. Proč tedy zvolit raději olej než máslo?

 • Jedná se o 100% rostlinný produkt, neobsahuje mléčné výrobky a tuky. Je tudíž vhodný pro vegany a lidi, kteří trpí na alergie.
 • Kokosový olej zůstává ve stejném skupenství při pokojové teplotě. Je tedy mnohem lepší k uskladnění a vhodnější pro tvorbu nějakého toho krému.
 • Olej nežlukne jako máslo.
 • Dá se vhodně dávkovat i do kapslí díky svému pevnému stádiu. S přístrojem na tvorbu kapslí si pak můžete vyrobit vlastní gelové kapsle s tímto olejem, které budou odpovídat vašim požadavkům.

Jakou odrůdu konopí zvolit pro tvorbu kokosového oleje?

Mnoho lidí si oblíbilo odrůdy, které mají vysoké procento THC. Na tom není nic špatného, akorát výsledný olej bude mít opravdu pořádný kopanec. Jestliže nevíte, jakou odrůdu zvolit, doporučujeme tři zaručené klasiky.

V TOP trojce pro vaření je White Widow, Bubba Kush a Trainwreck. S těmito modely neprohloupíte.

Nyní víte všechno o výrobě pořádného oleje. Jistě se vám bude hodit a už nebudete chtít vyzkoušet něco jiného. Máte-li nějaké zkušenosti s jeho výrobou, můžete se o ně podělit. Jinak přejeme hodně úspěchy a ať tvorba vyjde.